Trzeci tydzień treningów GKS Tychy

2018-02-01 09:05:00
Piłkarze GKS Tychy są w trakcie trzeciego tygodnia przygotowań do rundy wiosennej. Zawodnicy we wtorki i czwartki trenują dwa razy dziennie. Zajęcia odbywają się na boisku, hali i siłowni.

Sztab szkoleniowy dokładnie przeanalizował testy motoryczne zawodników, które odbyły się na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim. Wnioski pozwolą jeszcze lepiej przygotować zespół do startu rundy wiosennej.


- Badania dały nam obraz z jakimi elementami mamy jeszcze problemy z wytrzymałością lub podbudową tlenową. To pokazało nam gdzie mamy zwiększyć intensywność, a gdzie lekko odpuścić. To na pewno pomogło nam w pracy oraz wyznaczyło odpowiedni kierunek - dodaje Tomasz Wolak. 


W sobotę drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, ale nie wszyscy zawodnicy, którzy obecnie trenują z zespołem wyjadą na obóz. Rywalizacja na kilku pozycjach będzie trwała do ostatatniego treningu.

 

- Jest kilka znaków zapytania. Przeszkadzają inne aspekty- choroba lub jakieś inne urazy mogą wykluczyć z udziału w zgrupowaniu. Na pewno jest duża rywalizacja. Na obóz pojedzie maksymalnie 23 zawodników z pola, więc kilku z tych chłopaków będzie przez tydzień musiało trenować z drużyną rezerw. Rywalizacja jest wyczuwalna i jest duże zainteresowanie zawodników, kto konkretnie wyjedzie na obóz - puentuje asystent trenera GKS Tychy.

Autor: GKS Tychy, Fot. GKS Tychy