Trudny sprawdzian Ruchu

2017-09-29 12:27:00
Po zwycięstwie w Siedlcach „Niebiescy” uwierzyli, że nadchodzi dla nich przełomowy moment. Czy po pierwszym kroku uda się postawić kolejny i w końcu twardo stanąć na ziemi? Przekonamy się w piątek o 20:45. Na Cichą przyjedzie Miedź Legnica.

Patrząc na nazwiska graczy, jacy występują w Miedzi wydaje się, że to drużyna bardziej ekstraklasowa, niż pierwszoligowa. Co prawda czasy świetności takich zawodników, jak Łukasz Garguła czy Wojciech Łobodziński już minęły, ale nie ulega wątpliwości, że nie zapomnieli, jak się gra w piłkę. „Łobo” to najlepszy strzelec zespołu, a Garguła jako rozgrywający decyduje o losach niemal każdego ataku. Obecnie legniczanie zajmują 3 miejsce w tabeli z 2 punktami straty do lidera i są zdecydowanie jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu.

 

Ostatnio jednak ich forma zniżkuje. Po bardzo udanym starcie potwierdzonym 8 meczami bez porażki przyszła kolej na dwie wpadki. Najpierw przegrali 0:2 ze Stomilem Olsztyn, a później w takich samych rozmiarach ulegli Podbeskidziu Bielsko-Biała. Czy ofensywa Miedzianki przełamie się w Chorzowie? Kurs w Fortunie, że Miedź strzeli bramkę wynosi 1.15.

 

„Niebiescy” są w dokładnie odwrotnej sytuacji. Zaczęli fatalnie. Długo nie mogli wygrzebać się z ujemnych punktów. W ostatniej kolejce jednak odwrócili złą passę i dzięki znakomitej końcówce pokonali w Siedlcach Pogoń 3:1. Kurs w Fortunie, że Ruch strzeli trzy bramki w piątek wynosi 8.6.

 

– To jest na razie mały kroczek, ale bardzo cieszy. Mam nadzieję, że to będzie przełomowy moment – mówił po tamtym meczu kapitan chorzowian, Maciej Urbańczyk, a wtórował mu niemal każdy zawodnik. Po drużynie widać było olbrzymią radość. Radość, która daje nadzieje, że ten sezon może odwrócić swój bieg, a Ruch zacząć się wspinać po ligowej tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że w piątek rywal będzie znacznie trudniejszy. 3 punkty trzeba będzie wywalczyć.

 

 

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Ruch Chorzów