Trudny sprawdzian beniaminka

2017-07-29 10:19:00
W Niepołomicach znowu zagości 1. liga. Beniaminka już na starcie czeka jednak bardzo trudne zadanie. Do Niepołomic przyjeżdża zespół, który w ubiegłym sezonie przez długi czas przewodził stawce na zapleczu ekstraklasy - Chojniczanka Chojnice.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza zajęła trzecie miejsce w poprzednim sezonie II ligi, co pozwoliło Puszczy awansować do I ligi. W zespole obyło się bez rewolucji. W zespole z Niepołomic pozostali wszyscy kluczowi gracze, odeszło tylko dwóch graczy, a do drużyny dołączyło czterech nowych zawodników. Kurs w Fortunie, że Puszcza będzie prowadzić po pierwszej połowie wynosi 3.75.

 

Najskuteczniejszym zawodnikiem Puszczy jest dobrze znany w Chojnicach, Marcin Orłowski. Napastnik, który w Chojniczance spędził półtora sezonu, zdobył w poprzednim sezonie II ligi dla Puszczy 7 bramek. W Puszczy gra także inny były zawodnik Chojny – Michał Mikołajczyk. 27-letni boczny obrońca jest jedną z kluczowych postaci beniaminka.

 

Zarówno Chojniczanka jak i Puszcza mają za sobą udane spotkania w Pucharze Polski. Chojniczanka wygrała na wyjeździe z Legionovią Legionowo 4:1, a Puszcza pokonała 3:1 Ruch Zdzieszowice. 

 

Pierwszy rok zmagań w pierwszej lidze Puszcza rozpoczęła od trzech porażek. W sezonie 2013/2014 w pierwszym meczu przegrana w Bełchatowie 0:1. Tydzień później Puszcza uległa Chojniczance Chojnice 1:2. Kurs w Fortunie,  że dziś padnie taki sam wynik wynosi 7.5. Potem przyszła jeszcze porażka 3:1 z Olimpią Grudziądz. Dopiero w czwartek kolejce udało się wygrać Puszczy z Termalicą 2:0. 

 

W zeszłym roku na inaugurację sezonu w Nice 1 Lidze, żółto-biało-czerwoni zremisowali 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Ostatni raz ligowe zwycięstwo w 1 kolejce, Chojniczanka odniosła w swoim premierowym sezonie na zapleczu Ekstraklasy. Chojniczance ograli wtedy Kolejarza Stróże 3:1. Rok później zdarzyła się wysoka porażka 4:1 z Pogonią Siedlce, a następnie dwa razy pod rzad sezon zaczynano od remisu 2:2.

Autor: Chojniczanka/Puszcza, Fot. Puszcza