Transmisja w Polsacie Sport Extra: Odra Opole - Raków Częstochowa

2018-12-02 09:00:00
W niedzielę w Opolu dwunasta w tabeli Odra podejmie lidera Fortuna 1 Ligi Raków Częstochowa. Dla obu drużyn będzie to ostatnie w tym roku spotkanie ligowe, ale obie jeszcze w tym tygodniu rozegrają ważne spotkania w 1/8 finału Pucharu Polski. Nie oznacza to, że w niedzielę będą oszczędzać siły. Goście mogą bowiem powiększyć przewagę nad ŁKS-em, który w sobotę tylko zremisował, a gospodarze uciekają przed strefą spadkową. Transmisja w Polsacie Sport Extra od godziny 12.30.

Po niedzielnych meczach Fortuna 1 Ligi Raków może mieć nawet 11 punktów nad drugą drużyną w tabeli. Warunki są dwa: zespół spod Jasnej Góry musi wygrać w Opolu, a Sandecja Nowy Sącz przegrać w Katowicach z GKS-em. W sobotę punkty stracił ŁKS Łódź, remisując w Olsztynie ze Stomilem 2-2.

Raków będzie próbować podtrzymać doskonałą serię. Zespół Marka Papszuna wygrał sześć meczów z rzędu, jest niepokonany 17 ligowych kolejek! A Odra jest ostatnio w słabej dyspozycji. Przegrała cztery razy z rzędu, a w ostatnich ośmiu kolejkach tylko raz zdobyła komplet punktów. Jednak opolanie u siebie przegrali tylko dwa spotkania, a w sierpniowym starciu w Częstochowie ulegli liderowi tylko 0:1. Nie zmienia to faktu, ze zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia będą goście.

Raków gra bardzo ofensywnie, doskonale spisuje się w meczach wyjazdowych, ma najwięcej w lidze strzelonych goli i najmniej straconych. Statystyki Odry nie są tak okazałe. Ostatni raz punkty zdobyła 20 października, kiedy to zremisowała na wyjeździe z Bytovią Bytów 1:1.

Transmisja meczu Odra Opole - Raków Częstochowa w Polsacie Sport Extra o godzinie 12.30

Autor: Polsat Sport, Fot. 400mm.pl