Transmisja w Polsacie Sport: Chrobry Głogów - Wigry Suwałki

2018-12-01 10:02:00
W ramach 21. kolejki Fortuna 1 Ligi w Głogowie dojdzie do spotkania dwóch drużyn walczących o przełamanie. Posiadająca niechlubną serię czterech porażek z rzędu drużyna Chrobrego zmierzy się ze znajdującymi się w strefie spadkowej Wigrami Suwałki. Transmisja meczu Chrobry Głogów - Wigry Suwałki w Polsacie Sport.

Czas na ostatnią kolejkę Fortuna 1 Ligi przed zimową przerwą! Zanim rozstaniemy się z zapleczem ekstraklasy na trzy miesiące, w Głogowie rozgorzeje walka o odbicie się od dołu tabeli. Trzynasty w tabeli Chrobry zmierzy się z plasującymi się o trzy pozycje niżej Wigrami. Obie drużyny mają o co grać, gdyż pierwsza ma na swoim koncie niechlubną serię czterech porażek z rzędu, natomiast druga nie jest w stanie zapisać na swoim koncie choćby punktu od trzech serii gier. Należy jednak wspomnieć, że Wigry mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz z Odrą Opole.

Ewentualne zwycięstwo może dać obu stronom chwilę wytchnienia i poprawić nastroje przed zimową przerwą. Optymizmu jest w Głogowie jednak mało - podopiecznych Grzegorza Nicińskiego dotknęła niemoc w ofensywie, w wyniku czego nie zdobyli bramki na przestrzeni ostatnich czterech spotkań. Ból głowy może wywołać u trenera również zestawienie bloku defensywnego - po pauzie ze względu na nadmiar żółtych kartek do składu wróci co prawda Jarosław Ratajczak, jednak z powodu kontuzji innych obrońców konieczne były roszady. Podczas ostatniego meczu Chrobrego w Nowym Sączu na bokach wystąpiło dwóch środkowych obrońców, których miejsca zajęli z kolei... defensywni pomocnicy. Teraz zmian tego typu powinno być nieco mniej.

Obie drużyny łączy również to, że awansowały one do 1/8 Pucharu Polski i pierwotnie miały nawet zmierzyć się ze sobą, jednak ze względu na powtórzenie losowania, głogowianie ostatecznie trafili na Legię Warszawa, natomiast zespół z Suwałk zmierzy się z liderem zaplecza ekstraklasy - Rakowem Częstochowa.

Ich sytuacja w lidze jest jednak bardzo ciężka, więc pucharowe rozgrywki stanowią raczej miły dodatek, a priorytetem będzie zainkasowanie w sobotę kompletu punktów. Która z ekip dopnie swego i poprawi sobie humor przed przerwą?

Transmisja meczu Chrobry Głogów - Wigry Suwałki od godziny 14.50 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Włodarczyk i Janusz Kudyba.

Autor: Polsat Sport, Fot. 400mm.pl