Tomasz Kafarski przed 33. kolejką

2018-05-25
Czas rozstrzygnięć w Nice 1 Lidze coraz bliżej. O niedzielnych spotkaniach 33. kolejki opowiedział Tomasz Kafarski.

Miedź Legnica kontra Chojniczanka Chojnice. 

 

Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie tych drużyn, liczę na dobre widowisko. Miedź będzie chciała potwierdzić, że awans po prostu się im należy. Z kolei po ostatnim zwycięstwie, kibice w Chojnicach na pewno wierzą, że ich drużyna jest w stanie wywieźć z Legnicy trzy punkty. Mam nadzieję, że zobaczymy ofensywny fotbol z obu stron. 

 

O awans do ekstraklasy w "świętej wojnie" będzie walczyć Zagłębie. Ruch w ostatnich dwóch spotkaniach prezentuje się jednak bardzo dobrze.

 

Na pewno młodzi piłkarze Ruchu grają bez stresu. Widać, że potrafią utrzymać emocje w derbowych spotkaniach. Jednak Zagłębie odrobiło wiosną tyle punktów, że nie wyobrażam sobie, aby teraz pozwolili sobie na jakąkolwiek wpadkę. Stawiam więc w tym meczu na Zagłębie.

 

Matematyczne szanse na awans ma jeszcze Stal. O trzy punkty przyjdzie walczyć w Olsztynie.

 

Stal gra bardzo atrakcyjną piłkę dla oka, przyjemnie patrzy się na to, jak trener Smółka poukładał zespół. Czeka ich jednak arcytrudne zadanie. Stomil walczy o życie, a do tego w ostatnich tygodniach prezentuje się bardzo dobrze. Na pewno zwycięstwo w poprzednim tygodniu podniosło ich morale i jak to się mówi "poczuli krew".

 

Mają o co walczyć w Grudziądzu i Łęcznej.

 

Jestem bardzo ciekawy meczu w Grudziądzu. Jacek Paszulewicz po raz pierwszy zagra przeciwko swojej byłej drużynie i może doprowadzić do jej spadku. Sporo może kosztować Górnika Łęczna porażka w Niepołomicach, teraz to oni muszą patrzeć na wynik meczu w Olsztynie.

 

Najlepiej punktujący zespół wiosną, czyli GKS Tychy zagra u siebie z Odrą Opole, która zdobyła z kolei najmniej punktów w 2018 roku.

 

Mimo wszystko nie jest to spotkanie bez znaczenia. Piłkarze Odry Opole muszą pokazać się z jak najlepszej strony nowemu trenerowi. Ten mecz może dać odpowiedź trenerowi Rumakowi, z kim wiązać nadzieje w nowym sezonie. Co do GKS-u Tychy, należy docenić pracę, jaką wykonał Ryszard Tarasiewicz. W Tychach mogą żałować porażki z Rakowem bo pewnie teraz rozmawialibyśmy o GKS-ie w kontekście awansu.

 

Ostatnim bezpiecznym zespołem w tabeli jest Pogoń Siedlce. Muszą się jednak mieć na baczności.

 

Muszą być czujni, choć nie wydaje mi się, żeby na ostatniej prostej dali się wyprzedzić jednemu z zespołów walczących o utrzymanie, zwłaszcza, że Puszcza jest już pewna pozostania na zapleczu.

Autor: 1liga.org, Fot. Drutex-Bytovia

Zobacz również1 liga na Facebooku