Testy piłkarzy GKS-u Tychy

2018-06-22 10:48:00
Prędkość, moc, pojemność płuc i poziom tkanki tłuszczowej. Organizmy piłkarzy GKS Tychy zostały dokładnie sprawdzone. Podobnie jak w przerwie zimowej zawodnicy wzięli udział w testach wydolnościowych. Na murawie Stadionu Miejskiego dokładnie zmierzono parametry podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza.

– Głównym celem jest jak największe zindywidualizowanie okresu przygotowawczego konkretnie pod każdego zawodnika. Na tych testach będziemy opierać się w trakcie najbliższych dni. Chcemy odpowiednio dopasować jednostki treningowe, ich ilość oraz dobrać właściwe obciążenia – mówi Tomasz Wolak, asystent trenera GKS Tychy.

 

Badania zostały podzielone na dwie części. Rano zawodnicy mieli sprawdzany poziom tkanki tłuszczowej, a następnie zostali podłączeni do specjalnej aparatury. Urządzenie przez kilka okrążeń wokół boiska monitorowało parametry pojemności płuc piłkarzy. Po południu "Trójkolorowi" również biegali. W trakcie testów wykonany został pomiar szybkości i mocy.

 

– Chcemy sprawdzić jak długo dany zawodnik jest w stanie biegać na maksymalnej prędkości i pod to będziemy dopasowywać odcinki biegowe dla nich- dodaje Tomasz Wolak. - Letni okres przygotowawczy jest bardzo krótki. Trwa on zaledwie kilka tygodni, a do rozegrania mamy 21 kolejek. Bardzo ważne jest, żeby trafić z formą już na pierwszą kolejkę i utrzymać ją do ostatniej. Nie jest to łatwe, dlatego robimy wszystko, żeby ograniczyć procent błędu do minimum – podkreśla asystent trenera GKS Tychy.

Autor: GKS Tychy, Fot. GKS Tychy