Test-mecz projektu E-skauting

2018-02-10 23:46:00
W niedzielę 11 lutego o 13:00 na bocznym boisku przy ulicy Jana Pawła II 6 odbędzie się test-mecz dla piłkarzy, którzy zgłosili się do projektu E-skauting.

Projekt E-skauting, początkowo zakrojony na skalę lokalną, niespodziewanie okazał się przedsięwzięciem międzynarodowym. Dość powiedzieć, że rejestracji na witrynie zarządzanej przez Rafała Pisarzaka (koordynator skautingu w Pogoni Siedlce, do niedawna szef skautów PZPN na Szkocję) dokonali zawodnicy z kilkunastu krajów, m.in.: z Rosji, Ukrainy, Nigerii, USA, Gruzji, Mołdawii, Hiszpanii, Belgii, Francji, Czech, Słowacji, Chorwacji, Białorusi, Anglii, Szkocji czy Irlandii, często o przebogatych karierach w znanych klubach w Europie. Na liście E-skautingu znaleźli się uczestnicy Ligi Mistrzów, Ligi Europy, mistrzowie lig krajowych. W sumie ponad 170 zawodników.

 

Dwóch zawodników, którzy zarejestrowali się na witrynie E-skautingu zyskało uznanie w oczach sztabów trenerskich MKP Pogoń. Są nimi Paweł Garyga oraz Piotr Goś. Teraz nadszedł czas, by zaprezentowała się większa grupa uczestników projektu i tym samym został zorganizowany test-mecz.

 

Głównym kryterium otrzymania zaproszenia na pierwszy w historii skautingu Pogoni mecz kontrolny był potencjał zawodnika, który chciałby zaprezentować się przed sztabem szkoleniowym oraz publicznością w Siedlcach. Tym razem postawiono na zawodników młodych. Na test-meczu pojawi się także kilku zawodników z Ukrainy, w tym były młodzieżowy reprezentant tego kraju. Kierunek wschodni został otwarty w wyniku zeszłorocznego obozu rezerw Pogoni we Lwowie oraz kontaktów nawiązanych w czasie zgrupowania.

 

Podsumowując, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie organizowane przez E-skauting przy istotnej współpracy z Pogonią Siedlce i zapewne nie ostatnie, biorąc pod uwagę liczbę zgłoszeń oraz potencjał niektórych zawodników zgłoszonych na E-skauting.pl.

 

 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce