Szlak historii Ruchu. Głosujemy!

2017-10-19 13:35:00
„Historia Ruchu Chorzów – tablice informacyjne oraz strona z wirtualnym spacerem” – taki projekt może zostać zrealizowany w Chorzowie w przyszłym roku w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Co trzeba zrobić? ZAGŁOSOWAĆ!

Budżet Obywatelski to sposób planowania oraz konsultowania zadań finansowanych ze środków publicznych, a realizowanych przez Urząd Miasta lub podległe mu jednostki. Jego cechą charakterystyczną jest to, że mieszkańcy tworzą, zgłaszają i wybierają w głosowaniu projekty związane z funkcjonowaniem swojej dzielnicy lub miasta.

 

Wniosek „Historia Ruchu Chorzów – tablice informacyjne oraz strona z wirtualnym spacerem” został pozytywnie zatwierdzony przez komisję ds. opracowania propozycji zadań realizowanych w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa w ramach działania społecznego.

 

Intencją wniosku jest uświadomienie i szerzenie historii Ruchu Chorzów wśród mieszkańców i osób odwiedzających miasto poprzez ustawienie tablic informacyjnych z najważniejszymi wydarzeniami, miejscami czy osobami, które miały związek z historią „Niebieskich”. Tablice staną w miejscach, gdzie odbył się pierwszy mecz, gdzie miała miejsce pierwsza siedziba itd. dodatkowo powstanie strona internetowa pozwalająca wirtualnie obejrzeć te miejsca.

 

Pomysłodawcą projektu jest Grzegorz Joszko, wielki kibic Ruchu, badacz jego dziejów i autor strony internetowej historiaruchu.pl.


Jeśli jesteś zameldowany w Chorzowie lub w nim pracujesz, możesz pomóc! Liczymy na Twój głos!

ZAGŁOSUJ ON-LINE

 

 

 

Autor: HistoriaRuchu.pl, Fot. HistoriaRuchu.pl