Szansa na przełamanie

2017-11-17 13:31:00
Obie ekipy w poprzedniej kolejce doznały porażek. Teraz stają przed szansą na przełamanie. Początek spotkania w Olsztynie o 18:00.

Piłkarze Drutex-Bytovii szybko mają okazję na rehabilitację po derbowej porażce 0:3 z Chojniczanką Chojnice. Tym razem bytowiacy na wyjeździe zmierzą się ze Stomilem Olsztyn, z którym w pierwszym meczu w tym sezonie wygraliśmy 3:1.

Stomil na swoim koncie ma zaledwie jeden punkt mniej od Drutex-Bytovii, ale olsztynianie mają do rozegrania zaległe spotkanie z Wigrami Suwałki. Stomil w obecnych rozgrywkach bardzo dobrze spisuje się na własnym obiekcie, gdzie zdobył 15 „oczek”, co oznacza, że prawie 80 procent obecnego dorobku to zasługa wygranych w Olsztynie. Kurs w Fortunie, że Stomil wygra obie połowy wynosi 8.5.

„Duma Warmii” na obiekcie przy Piłsudskiego 69 przegrała tylko dwa spotkania – 30 września z Rakowem Częstochowa i przed tygodniem z Chrobrym Głogów. Co warto zauważyć – Stomil ma wyraźne problemy z grą w defensywie. Drużyna Tomasza Asensky’ego dała sobie strzelić aż 30 goli. Olsztyńscy bramkarze zachowali czyste kont tylko w trzech spotkaniach - z GKS-em Tychy, Miedzią Legnica i Odrą Opole. Kurs w Fortunie, że dziś Drutex-Bytovia zdobędzie bramkę wynosi 1.24.

Z kolei Drutex-Bytovia na wygraną czeka od połowy września. Spotkanie ze Stomilem będzie trzecim w tym roku – wcześniej "Czarne Wilki" wygrały 1:0 w maju i 3:1 w lipcu (oba mecze rozegrane w Bytowie), lecz w Olsztynie ekipie Drutex-Bytovii grało się zawsze trudno i tylko raz udało się uzyskać remis.

Autor: Drutex-Bytovia/sport.egit, Fot. Drutex-Bytovia