Święta Wojna

2017-11-03 14:07:00
Na takie spotkania czeka cała piłkarska Polska. Już dziś o 20:45 w Sosnowcu początek "Świętej Wojny", czyli mecz Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów.

Dzieje potyczek z Zagłębia z Ruchem są obfite. To właśnie z "Niebieskimi", Zagłębie rozegrało najwięcej zawodów o ligowe punkty w historii polskiej piłki. Drużyny Ruchu i Zagłębia mierzyły się ze sobą już 77 razy. 32-krotnie wygrywali „Niebiescy”, 22 razy padał remis, a w 23 przypadkach triumfowli rywale. Ostatnie widowisko miało miejsce w sezonie 2007/08, a więc dokładnie dziesięć lat temu. Zagłębie ma porachunki do załatwienia. W Sosnowcu padł bezbramkowy remis, natomiast w Chorzowie to górą byli gospodarze, wygrywając 1:0. Kurs w Fortunie, że dziś przedział bramek wyniesie 0-1 wynosi 3.2.

 

Zagłębie w 15 kolejkach ligowych zgromadziło na swoim koncie 19 punktów, co daje mu 10 miejsce w tabeli. Bez wahania drużynę z Sosnowca można określić mianem zespołu własnego boiska. Wszystkie zwycięstwa w bieżących rozgrywkach odnieśli na Stadionie Ludowym, na którym są bezkompromisowi. Albo wygrywają (5 razy), albo przegrywają (3 razy). Podopieczni Dariusza Dudka nie ulegli jednak nikomu w lidze od 5 spotkań. Ostatnie mecze to trzy wyjazdowe remisy i dwa domowe triumfy. Najlepszym strzelcem zespoły jest jak na razie Szymon Lewicki, który aż 8-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Jak na razie daje mu to też prowadzenie w tabeli strzelców Nice 1 Ligi.

 

ekipa z Cichej jest we wręcz wyśmienitej formie. 15 punktów zdobytych w ostatnich 6 meczach mówi samo za siebie. Na ten dorobek złożyły się miedzy innymi prestiżowy triumf z GKS-em Katowice, zwycięstwa z Miedzią Legnica, czy Odrą Opole. Kurs w Fortunie, że Ruch wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 2.34.

 

To jeden z tych meczów, które dodatkowo elektryzują kibiców obu drużyn. Zwycięstwo nie tylko da 3 punkty, ale też jeszcze bardziej wzmocni morale.

 

 

Autor: Ruch Chorzów/Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec