Strzelała tylko Puszcza

2017-10-15 15:27:00
W meczu 13. kolejki Nice 1 Ligi, który był debiutem na ławce trenerskiej GKS Ryszarda Tarasiewicza, tyszanie zremisowali z Puszczą Niepołomice 1:1 (0:0). W roli głównej wystąpił Michał Czarny, który zdobył bramkę dla gości, ale też zaliczył samobójcze trafienie.

W debiucie na trenerskiej ławce "Trójkolorowych", Ryszard Tarasiewicz nieco zaskoczył wyjściowym zestawieniem GKS. Od 1. minuty rolę skrzydłowego pełnił Adrian Łuszkiewicz, natomiast za ofensywę wspólnie mieli odpowiadać Łukasz Grzeszczyk i Piotr Ćwielong.

To właśnie po dośrodkowaniu Ćwielonga z narożnika boiska, w 15. minucie gry dobrą pozycję strzelecką w polu karnym Puszczy wypracował sobie Daniel Tanżyna, jednak jego uderzenie głową przeleciało nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Marcina Staniszewskiego. Kilka minut później w dwójkowej akcji Grzeszczyk-Ćwielong, w dogodnej okazji mógł znaleźć się "Pepe", ale po dobrym zagraniu kapitana GKS ten źle przyjął futbolówkę.

Tyszanie przez niemal całe spotkanie byli stroną przeważającą, jednak pierwszego gola po stałym fragmencie zdobyli podopieczni Tomasza Tułacza. W 73. minucie dośrodkowanie Bartosza Żurka z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Czarnego, który z bliskiej odległości pokonał Rafała Dobrolińskiego. Obrońca gości po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 86. minucie gry, jednak tym razem podbił piłkę po próbie strzału Grzeszczyka i przelobował Staniszewskiego.

Tyscy zawodnicy w końcówce zdominowali rywala, ale do końcowego gwizdka sędziego wynik spotkania pozostał już bez zmian i w debiucie Ryszarda Tarasiewicza GKS zainkasował jeden punkt.'

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)

0:1 Czarny 73'

1:1 Czarny 86' (sam.)

Żółta kartka: Łuszkiewicz.
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).
Widzów: 3527.

GKS Tychy: Dobroliński - Mańka, Biernat, Tanżyna, Abramowicz - Błanik, Matusiak (79' Fidziukiewicz), Grzeszczyk, Ćwielong (65' Radzewicz), Łuszkiewicz (74' Szumilas) - Zapolnik.

Puszcza Niepołomice: Staniszewski - Bartków, Czarny,  Stawarczyk, Mikołajczyk - Ryndak (84' Lepiarz), Stefanik, Uwakwe, Ziętarski (56' Żurek), Domański - Orłowski.