Stomil Olsztyn – Zagłębie 0:2

2018-05-13 08:02:00
Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec 0:2. Zespół z Sosnowca został nowym wiceliderem.

Po pierwszej połowie Stomil przegrywał 0:1. Zagłębie zdobyło bramkę z rzutu karnego. Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Sołowiej ewidentnie faulował i Tomasz Nowak nie miał kłopotów z pokonaniem Michała Leszczyńskiego. Olsztyński zespół próbował doprowadzić do wyrównania. W jednej akcji zabrakło szczęścia, bo po strzale Pawła Baranowskiego piłka zatrzymała się na słupku.

W drugiej połowie olsztyńscy zawodnicy rzucili się do odrabiania strat, ale to goście strzelali bramkę na 2:0. W zamieszaniu w polu karnym Szymon Lewicki z bliskiej odległości pokonał olsztyńskiego bramkarza. W 80. minucie powinna paść kontaktowa bramka, bo po strzale z rzutu wolnego przez Piotra Głowackiego piłka zatrzymała się na słupku, a do pustej bramki z bliskiej odległości nie potrafił trafić Paweł Baranowski. Chwilę później mocny strzał oddał Ramirez i do pustej bramki powinien trafić Wołodymyr Tanczyk, ale trafił jedynie w boczną siatkę.

Olsztynianie do końca próbowali zmienić wynik, jednak bez powodzenia.

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)

0:1 Nowak 17' (k.)

0:2  Lewicki 58'

Żółte kartki: Sołowej, Fernandez (84.) - Jędrych, Cichocki.

Sędziował: Paweł Pskit.

Stomil: Leszczyński – Lech (78' Fernandez), Paweł Głowacki (59' Karankiewicz), Siemaszko, Piotr Głowacki, Sołowiej, Bucholc, Baranowski, Tanczyk, Szywacz, Biedrzycki (66' Stromecki).

Zagłębie: Perdijić –- Jędrych, Nowak, Nawotka, Rzonca, Cichocki, Lewicki (86' Makowski), Udovicić (46' M'Futila), Babiarz, Wrzesiński (90' Malheiro), Puchacz.

Autor: sport.egit.pl, Fot. Zagłębie Sosnowiec