Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki 1:2

2018-04-05 09:46:00
W zaległym spotkaniu 15. kolejki Nice 1 Ligi rozegranym w Ostródzie, Stomil Olsztyn przegrał z Wigrami Suwałki 1:2.

Pierwsze minuty spotkania, to wysoki pressing ze strony gospodarzy. Groźnie pod bramką Wigier zrobiło się w 12. minucie. W pole karne wpadł Siemaszko, ale wywalczył tylko rzut rożny. Kilka minut później znowu w roli głównej wystąpił ofensywny piłkarz Stomilu, który zagrał piłkę w pole karne. Tam Abbotta w ostatniej chwili uprzedził Spychała.

W 21. minucie zaatakowali goście. Strzał jednego z piłkarzy Wigier z największym trudem obronił Leszczyński. W 24. minucie goście objęli prowadzenie. Piłka trafiła przed pole karne do Klimali, ten obrócił się z nią i momentalnie oddał strzał zdobywając swoją ósmą bramkę w sezonie.

Stomil wyrównał w 37. minucie. Ramirez wypatrzył doskonałym podaniem w pole karne Lecha, który trafił do siatki. Chwilę później mogło być 2:1, ale strzał Ramireza o centymetry minął bramkę gości. Tuż przed przerwą stuprocentową sytuację zmarnował Pyłypczuk. Pomocnik Wigier wyszedł sam na sam, oddał strzał, ale piłkę zmierzającą do bramki wybił Baranowski!

W 60. minucie na prowadzenie wyszły Wigry. Po szybkiej kontrze piłkę w polu karnym opanował Klimala i mocnym strzałem pokonał Leszczyńskiego. Kilka minut później z dystansu próbował Siemaszko. Pewnie jednak obronił Zoch. W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze Ramirez, ale wdał się w drybling i obrońcy Wigier wybili piłkę.

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki 1:2 (1:1)

0:1 Klimala 24'

1:1 Lech 37'

1:2 Klimala 60'

Żółte kartki: Paweł Głowacki, Piotr Głowacki - Spychała, Gąska.

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Wełnicki, Kuban (84' Zając) - Ziemann, Pa. Głowacki (78' Stromecki), Lech, Ramírez, Siemaszko - Abbott (61' P. Głowacki).

Wigry: Zoch - Spychała, Obst, Żyro, Remisz - Pyłypczuk (75' Iorga), Radecki, Sokołowski, Gąska (90' Kwaśniewski), Rybicki - Klimala (90' Piekarski).

Autor: 1liga.org, Fot. Stomil Olsztyn