Stomil Olsztyn – Stal Mielec 1:0

2018-05-28 14:02:00
W ostatnim domowym spotkaniu sezonu 2017/2018 Nice 1 Ligi Stomil Olsztyn pokonał Stal Mielec 1:0. Jedynego gola zdobył Grzegorz Lech. Olsztyńska drużyna utrzymała miejsce barażowe.

Zawodnicy w Olsztyna zaczęli mecz od groźnego ataku, z lewej strony pola karnego Lech zagrywał do Siemaszki, który ładnym strzałem pokonał bramkarza Stali Majeckiego. W tej sytuacji sędzia asystent uniósł chorągiewkę, a sędzia główny, Sylwester Rasmus, odgwizdał spalonego.

Po chwili to zawodnicy z Mielca mieli okazję do zdobycia bramki. Po składnej akcji w środku pola i zagraniach z pierwszej piłki minimalnie niecelnie uderzał jeden z zawodników Stali. Drużyna gości częściej przebywała przy piłce, próbowała kreować grę lecz nie skutkowało to groźnymi sytuacjami pod bramką Leszczyńskiego. Z kolei Stomil najgroźniejsze sytuacje miał po stałych fragmentach gry.

W drugiej połowie odważniej zaatakowali gospodarze. Dokładnie w pole karne podawał Kubań, ale Grzegorz Lech nie wykorzystał dogodnej sytuacji. W kolejnej akcji ładnym przerzutem na prawe skrzydło popisał się Wiktor Biedrzycki, który idealnie zagrał do Zająca. Skrzydłowy OKS w tej sytuacji uderzył z powietrza ale minimalnie przestrzelił.

W 64. minucie Stomil wyszedł na prowadzenie. Bardzo dobre dośrodkowanie Zająca na gola zamienił Grzegorz Lech. Strzelając głową w długi róg pokonał Majeckiego, radując olsztyńską publiczność. W odpowiedzi na bramkę Stomilu groźnie uderzali Jakub Arak oraz Bartosz Nowak. W doliczonym czasie gry Dani Ramirez, który kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry, nie wykorzystał idealnej sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Sędzia doliczył 4 minuty, ale wynik już nie uległ zmianie. Stomil Olsztyn dalej w grze o utrzymanie w Nice 1 Lidze!

Stomil Olsztyn –  Stal Mielec 1:0 (0:0)