Stomil Olsztyn – Olimpia Grudziądz 1:1

2018-04-12
Stomil Olsztyn zremisował w Ostródzie z Olimpią Grudziądz 1:1.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Na strzał w 18. minucie zdecydował się Stromecki, piłka trafiła jeszcze w obrońcę i przeszła tuż obok bramki Olimpii. Chwilę później głową próbował zaskoczyć Małeckiego Piotr Głowacki, ale golkiper gości popisał się kapitalną paradą.

 

W odpowiedzi strzelał Martinez, jednak czujnie w bramce zachował się Skiba i przeniósł futbolówkę nad bramką. W 30. minucie umiejętności Małeckiego postanowił sprawdzić uderzeniem z dystansu Ramirez. Ponownie górą był bramkarz Olimpii.

 

W 42. minucie "Duma Warmii" objęła prowadzenie. Zając dograł do Karankiewicza, a ten wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

 

Tuż po zmianie stron znowu z dobrej strony pokazał się Ramirez. Zagrał piłkę w kierunku bramki, ale piłkę z linii bramkowej wybił Kurowski! W 59. minucie Stomil był bliski drugiej bramki, ale strzał Siemaszki wylądował na poprzeczce.

 

Co nie udało się graczom Stomilu, udało się Olimpii. W 86. minucie Eusebio Bancessi wyskoczył najwyżej w polu karnym i dał gościom remis. Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

 

Stomil Olsztyn Olimpia Grudziądz 1:1 (1:0)

 

1:0 Karankiewicz 42'

1:1 Bancessi 86'

 

Żółte kartki: Karankiewicz, Zając.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

 

Stomil: Skiba - Kuban, Baranowski, Sołowiej, Szywacz - Zając (78' Ziemann), Stromecki, Karankiewicz, Ramirez (88' Lech), Piotr Głowacki - Siemaszko (90' Mętlicki).

 

Olimpia: Małecki - Ciechanowski (71' Podlogar), Zitko, Wełna, Klimczak - Klichowicz, Kurowski, Martinez, Feruga (62' Kowal), 7. Damian Michalik (46, 17. Eusébio Bancessi) - Vukusić.

 

Autor: 1liga.org, Fot. Stomil Olsztyn

Zobacz również1 liga na Facebooku