Stomil Olsztyn – GKS Katowice 1:0

2018-05-07 01:24:00
Stomil Olsztyn pokonał przed własną publicznością GKS Katowice 1:0.

W meczu 29. kolejki Nice 1 ligi, GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem Stomilem Olsztyn. W składzie gości doszło do kilku kluczowych zmian. Po raz pierwszy w rundzie wiosennej szansę dostał Dawid Plizga ustawiony na prawej pomocy. To właśnie Plizga już w 4. minucie oddał pierwszy strzał na bramkę gospodarzy. Próba z 20 metrów nie zaskoczyła jednak Michała Leszczyńskiego. Kolejną szansę w 23. minucie miał Bartłomiej Poczobut. Piłka po jego strzale z pola karnego przeleciała centymetry obok okienka bramki gospodarzy.

 

To GKS był drużyną, która stwarzała sobie więcej okazji i operowała piłką przed szesnastką przeciwnika. Stomil z kolei skupiony na obronie szukał swoich szans w szybkim ataku. Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy, Andreja Prokić miał miejsce, by przymierzyć z szesnastego metra. Trafił jednak prosto w defensora gospodarzy. W trakcie pierwszych 45 minut kibice zebrani na trybunach stadionu w Olsztynie nie doczekali się gola.

 

Goście od razu po wyjściu z szatni nacisnęli. W 55. minucie Wojciech Kędziora oddał mocny strzał zza pola karnego. Leszczyński wybił z trudem. Ataki nie przełożyły się na przewagę, zaledwie dwie minuty później Stomil wypracował rzut karny, którego na pierwszą bramkę w meczu zamienił Artur Siemaszko. Trener Jacek Paszulewicz zareagował wprowadzeniem na boisko Adriana Błąda, Tomasza Foszmańczyka i Dalibora Volasa. Ten ostatni miał doskonałą okazję w 72. minucie wychodząc na czystą pozycję. Piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki.

 

Stomil Olsztyn – GKS Katowice 1:0 (0:0)

 

1:0 Siemaszko 58’ (k.)

 

Żółte kartki: Stromecki – Kamiński,Słaby.

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).

 

Stomil Olsztyn: Leszczyński - Kuban, Sołowiej, Baranowski, Szywacz - Tanchyk, Stromecki (80’ Biedrzycki), Głowacki Paweł, Lech (80’ Fernandez), Głowacki Piotr - Siemaszko (90’ Abbott).

 

GKS Katowice: Wierzbicki - Słaby, Kamiński, Klemenz, Mączyński - Plizga (62’ Błąd), Zejdler (62’ Foszmańczyk), Poczobut, Prokić, Słomka - Kędziora (71’ Volas).

 

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice