Stal rozbiła GKS Tychy!

2017-11-27 10:37:00
W meczu dziewiętnastej kolejki Nice 1 Ligi Stal Mielec pokonała pewnie 3:0 GKS Tychy. Piłkarze Zbigniewa Smółki podtrzymali w ten sposób serię zwycięstw, a zdobyte trzy punkty dały piątą pozycję w tabeli.

Stal Mielec jest jednym z najskuteczniejszych zespołów Nice 1 Ligi w ostatnich spotkaniach. Tyszanie od trzech kolejek nie zaznali smaku zwycięstwa. Gospodarze byli więc wyraźnym faworytem.

Pierwsze dziesięć minut w Mielcu nie przyniosło zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola. Wszystko zmieniło się w 11. minucie, kiedy to fantastyczne prostopadłe podanie Krystiana Getingera dotarło do Mateusza Cholewiaka. Najlepszy strzelec Stali nie zmarnował wybornej sytuacji i delikatnym uderzeniem po nodze obrońcy gości umieścił piłkę w bramce. Tyszanie mieli szansę na wyrównanie w końcówce pierwszej połowy. Piotr Ćwielong ograł defensorów gospodarzy i perfekcyjnie dośrodkował wprost na głowę Michała Fidziukiewicza, lecz ten uderzył nieczysto i piłka minęła prawy słupek bramki.

Po przerwie drugiego gola mógł strzelić Cholewiak. Pierwszą próbę obronił Marek Igaz, a drugą z linii bramkowej wybili obrońcy GKS-u. Futbolówka trafiła pod nogi Dejana Djermanovica, a ten mocnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. Autorem zdecydowanie najpiękniejszej bramki tego pojedynku jest Maksymilian Banaszewski. Po jego strzale z dystansu piłka skręciła idealnie przed słupkiem i wylądowała w siatce.

To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Smółki.