Stal przegrała z Piastem

2017-08-09 10:15:00
Piast Gliwice w spotkaniu 1/16 Pucharu Polski pewnie wygrał ze Stalą Mielec 2-0 po bramkach Bukaty oraz Dziczka i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy.

W 9. minucie piłkarze Piasta przedarli się pod bramkę gospodarzy, ale ci przejęli piłkę i starali się wybić z dala od swojego pola karnego, ale tam przytomnie zachował się Martin Bukata. Słowak przejął piłkę, wbiegł w pole karne i mierzonym strzałem nie dał Liberze szans.

W 31. minucie Żivec był faulowany tuż przed linią pola karnego. Sędzia odgwizdał rzut wolny, a podszedł do niego sam poszkodowany Sasa uderzył mocno i precyzyjnie, ale bramkarz zdołał wybić piłkę zmierzającą do bramki. Chwilę później Niebiesko-Czerwoni ponownie stworzyli zagrożenie pod bramką Stali po stałym fragmencie gry. Tym razem bramkarza gospodarzy sprytnym strzałem po ziemi starał się zaskoczyć Bukata, ale Libera był czujny.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Piast powinien był prowadzić 2:0. Świetną piłkę w pole karne posłał Bukata, tam ekwilibrystycznym strzałem popisał się Sedlar, ale na posterunku był bramkarz. Dobijał jeszcze Mak, ale pomocnik Piasta trafił tylko w boczną siatkę.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli gospodarze, ale ich ataki rozbijały się o defensywę Piasta. Świetnie dysponowany był Aleksandar Sedlar, który wygrywał wszystkie pojedynki z napastnikami Stali.

Piast grał mądrze i długo utrzymywał się przy piłce, powoli przesuwając się pod bramkę Stali. Gliwiczanie stworzyli groźną sytuację w 53. minucie, gdy strzał zza pola karnego oddał Żivec, ale Słoweniec posłał piłkę nad bramką. Chwilę później mocnym uderzeniem zza pola karnego starał się bramkarza gospodarzy zaskoczyć Vassiljev, ale ten wyłapał strzał Estończyka.

W 75. minucie Sasa Żivec zacentrował piłkę w pole karne, a tam pierwszy doszedł do niej Bukata, który został powalony na ziemię przez bramkarza gospodarzy. Sędzia wskazał na jedenasty metr, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Patryk Dziczek.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry mocny strzał zza pola karnego oddał Denis Gojko, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki, linii bramkowej… a następnie wyszła w boisko.

Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:1)