Stal Mielec – Wigry Suwałki 3:0

2018-05-05 01:11:00
Stal Mielec przełamała serię trzech meczów bez zwycięstwa. W piątkowy wieczór zawodnicy z Mielca pokonali Wigry Suwałki 3:0.

W pierwszym kwadransie gry, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 29. minucie spotkania. Obst wymanewrował w polu karnym obrońcę, ale uderzenie minęło bramkę Stali.

W odpowiedzi z dystansu próbował Mateusz Gancarczyk. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od gracza Wigier i przeleciała nad poprzeczką.

W 59. minucie Stal wyszła na prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym, najlepiej odnalazł się Nowak, który silnym strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę. Od 66. minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Grodzickiego za kopnięcie w twarz Jurkowskiego.

Kilka chwil później mógł wyrównać Klimala, ale zmarnował doskonałe podanie od Bogusza. W 78. minucie szczęście było po stronie gości. Uderzał Dobrotka, a piłka obiła słupek! W kolejnej akcji Iorga faulował Banaszewskiego, za co obejrzał drugą żółtą kartkę.

W 85. minucie Djermanović po dwójkowej akcji z Janotą, strzelił drugiego gola dla Stali. Gości dobił w 88. minucie Wroński, który z najbliższej odległości trafił do bramki Wigier.

Stal Mielec – Wigry Suwałki 3:0 (0:0)

1:0 Nowak 59’

2:0 Djermanović 85’

3:0 Wroński 88’

Żółte kartki: Swędrowski, Kiercz, Dobrotka, Nowak – Żyro, Iorga, Bogusz

Czerwone kartki: Rafał Grodzicki (66 min.) – Iorga (79 min. – druga żółta kartka).

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów: 4113.

Stal: Majecki, Kiercz, Dobrotka, Leandro, Swędrowski (82’ Marciniec), Mateusz Gancarczyk, Nowak (80’ Wroński), Arak (74’ Djermanović), Janota, Banaszewski, Grodzicki.

Wigry: Węglarz, Remisz, Żyro, Sokołowski, Klimala, Bogusz, Jurkowski (70’ Kwaśniewski), Rybicki (90’ Świątek), Iorga, Spychała, Obst.

Autor: 1liga.org, Fot. Stal Mielec