Stal Mielec – Podbeskidzie 0:4

2018-06-04 16:48:00
Podbeskidzie mocnym akcentem zakończyło ligowe zmagania w sezonie 2017/18 Nice 1 Ligi, pokonując Stal Mielec aż 4:0.

Już na samym początku spotkanie prowadzenie mogli objąć Górale. Akcję zainicjował Chmiel, który zagrał  piłkę w pole karne do Filipa Modelskiego a ten szybkim odegraniem futbolówki stworzył wyśmienitą okazję Tomczykowi jednak ten nie trafił do pustej bramki. Co nie udało się napastnikowi Podbeskidzia po chwili uczynił Paweł Moskwik.

 

Po raz kolejny w głównej roli wystąpił Chmiel, który zagrał świetną piłkę wzdłuż bramki a tam formalności dopełnił obrońca otwierając wynik spotkania. Takiego początku spotkania nie spodziewali się z pewnością zarówno kibice jak i zawodnicy TSP. Po niecałym kwadransie na tablicy wyników widniał już wynik 0:2. Tym razem w polu karnym faulowany był Sierpina a do piłki ustawionej na ,,11" metrze podszedł Paweł Tomczyk, który całkowicie zmylił bramkarza gospodarzy i tym samym wysunął się na samodzielnego lidera strzelców naszego klubu.

 

Po 25. minutach mogliśmy być świadkami trzybramkowego prowadzenia, jednak sędzia Krztoń po konsultacji z arbitrem liniowym nie uznali kolejnej bramki Tomczyka. Bardzo dobrą dyspozycję w niedzielne popołudnie Górale potwierdzili po raz kolejny w trzecim kwadransie gry. Po rzucie rożnym Sierpiny i zgraniu Malca po raz drugi w spotkaniu na listę strzelców wpisał się Paweł Moskwik. Przewaga gości nie ulegała dyskusji!

 

Wysoka temperatura panująca w Mielcu nie przeszkodziła Góralom także po przerwie. Niecałe piętnaście minut po gwizdku sędziego kolejny dublet w tym spotkaniu ustrzelił Tomczyk. Otrzymał on świetne podanie od Chmiela i w sytuacji sam na sam nie pozostawił złudzeń młodemu golkiperowi z Mielca. Nadal na boisku przeważali zawodnicy gości nie dopuszczając w zasadzie ekipy trenera Smółki we własne pole karne. Jedną z nielicznych okazji na zdobycie bramki honorowej miał Arak, jednak na przeszkodzie tym razem stanęła poprzeczka.

 

Stal Mielec – TS Podbeskidzie 0:4 (0:3)

 

0:1 Moskwik 6’

0:2 Tomczyk 13’

0:3 Moskwik 38’

0:4 Tomczyk 59’

 

Żółte kartki: Leandro – Moskwik.

Sędziował: Wojciech Krztoń: Olsztyn.

 

Stal Mielec: Strączek – Kiercz, Swędrowski, Grodzicki, Gancarczyk (60’ Wroński), Nowak (63’ Sadłocha), Getinger, Sadzawicki (60’ Leandro), Banaszewski, Janota, Arak.

 

Podbeskidzie: Fabisiak – Modelski, Bougaidis, Malec, Moskwik – Chmiel (83’ Kozak), Wiktorski, Hanzel, Sierpina – Kostorz (89’ Gach), Tomczyk (81’ Kolar).

Autor: Podbeskidzie, Fot. Podbeskidzie