Stal Mielec – Miedź Legnica 1:1

2018-04-12

Od początku meczu oba zespoły sprawiały wrażenie skupionych na tym, by przede wszystkim nie popełnić błędu w defensywie i nie stracić bramki. Więcej z gry miała Miedź, która częściej gościła pod polem karnym Stali.

 

W 18. minucie groźnie zaatakowała jednak Stal, Banaszewski dostał piłkę w polu karnym, ale nie wykorzystał dobrej okazji. Z każdą minutą rósł napór Miedzi, a Stal miała coraz większe problemy w środku pola. W 26. minucie Petteri Forsell był faulowany tuż przed polem karnym Stali. Fin w swoim stylu uderzył na bramkę z rzutu wolnego, a z kłopotami obronił Majecki.

 

W 34. min po koronkowym rozegraniu akcji przez Bożicia piłka trafiła na 20 metr do Forsell, ten przymierzył, ale piłka przeszła tuż obok słupka. Ale minutę później dopiął swego! Świetnie akcję rozegrał Marquitos, minął dwóch rywali, wystawił piłkę Forsellowi i tym razem Fin z 20 metrów lewą nogą posłał piłkę do siatki i Miedź na przerwę schodziła z zaliczką jednej bramki.

 

W drugiej połowie Stal atakowała coraz groźniej i pracowała na wyrównująco bramkę, ale legniczanie chyba za bardzo dali się zepchnąć do defensywy. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, a mielczanie wyrównali w 90. minucie za sprawą Jakuba Araka, który „wjechał” w pole karne Miedzi z prawej strony i uderzył w stronę bramki, a piłka wpadła do siatki tuż przy długim słupku.

 

Stal Mielec – Miedź Legnica 1:1 (0:1)

 

1:0 Forsell 35'

1:1 Arak 90'

 

Żółte kartki: Dobrotka, Grodzicki, Wroński oraz Marquitos, Bożić. 

Sędziował:Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 3255.

 

Stal: Majecki - Kiercz, Dobrotka, Leandro, M. Gancarczyk, Soljić, Nowak, Djermanović (66' Arak), Janota, Banaszewski (77' Wroński), Grodzicki (66' Sobczak).

 

Miedź: Sapela - Bartczak, Osyra, Bożić, Adu - Purzycki, Santana (85' Garguła), Forsell (73' Augustyniak) - Łobodziński, Marquitos (67' Piasecki), Piątkowski.

 

Autor: Miedź Legnica, Fot. Stal Mielec

Zobacz również1 liga na Facebooku