„Sport to zdrowie” – nowa kampania Stali skierowana do dzieci przedszkolnych i szkolnych

2017-09-06 09:28:00
Po wakacyjnej przerwie Stal Mielec wznawia odwiedziny w przedszkolach i szkołach! Również w tym sezonie piłkarze będą propagować zdrowy tryb życia i zarażać najmłodszych pasją do sportu. Ponadto będą zapraszać na mecze oraz uczyć kulturalnego kibicowania. „Sport to zdrowie” – to hasło przewodnie tegorocznych spotkań.

– Uprawianie sportu niesie za sobą ogromne korzyści, szczególnie wśród dzieci. Te regularnie uprawiające sport są nie tylko zdrowsze, ale także bardziej pewne siebie i lepiej radzą sobie z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami – zauważa Zbigniew Smółka, trener pierwszej drużyny. 

 

Co daje dzieciom uprawienie sportu? – Przede wszystkim zwiększa odporność organizmu i pozwala niwelować wady postawy. Uprawianie sportu powoduje poprawę koncentracji, co także przekłada się na lepsze wyniki w nauce i większą motywację do udziału w zajęciach edukacyjnych. Podnosi umiejętność znoszenia porażek i przyjmowania krytyki. Ponadto dzieci regularnie uprawiające sport są znacznie bardziej pogodne i optymistyczne niż ich rówieśnicy. Zdobywają także inne umiejętności, które mogą okazać się pomocne w przyszłym życiu zawodowym – systematyczność, wytrwałość w dążeniu do celu, samodyscyplina i rozwiązywanie konfliktów – dodaje.

 

Osoby, które uprawiały sport w dzieciństwie, w życiu dorosłym często kontynuują zdrowy tryb życia nabyty w młodym wieku – dbają o dietę oraz regularną aktywność fizyczną, dzięki temu są pełne pozytywnej energii, czują się bardziej szczęśliwe i spełnione w życiu zawodowym –podsumowuje trener Zbigniew Smółka.

 

W ubiegłym sezonie piłkarze Stali uczestniczyli w ponad pięćdziesięciu spotkaniach z dziećmi i młodzieżą z Mielca i okolic. W myśl zasady: „Żyjmy zdrowo na sportowo” odwiedzali przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz świetlice profilaktyczno-wychowawcze.

 

W tym sezonie forma spotkań będzie nieco inna: mogą mieć one charakter pogadanki, aktywnych zajęć w postaci pokazowych treningów, a także odwiedzin dzieci w klubie, połączonych ze zwiedzaniem stadionu. Piłkarze z pewnością nikomu nie odmówią autografu czy wspólnego zdjęcia.

 

Szczegółowe informacje: kontakt@stalmielec.com, tel.: 790 70 80 91

 

 

 

Autor: Stal Mielec, Fot. Stal Mielec