Spółka Wigry Suwałki S.A. dopuszczona do rozgrywek

2018-07-09 10:38:00
Komisja d.s. Nagłych PZPN dała zielone światło na udział w rozgrywkach 1. Ligi Klubowi z Suwałk w nowej strukturze prawnej – Spółce Akcyjnej.

Wigry Suwałki w czwartym sezonie występów w Pierwszej Lidze Piłkarskiej zanotowały najlepszy wynik zajmując szóstą pozycję w tabeli. Klub ugruntował swoją pozycję na zapleczu ekstraklasy, czego wynikiem jest decyzja o przekształceniu w Spółkę Akcyjną, oraz dalszą profesjonalizację prowadzonych działań.

 

– Dzięki tym zabiegom liczymy na większe zaangażowanie lokalnego biznesu w funkcjonowanie Klubu. Nowe osoby i pozyskane środki pozwolą na osiągnięcie założonych celów i marzeń.

 

Nadchodzący sezon 2018/2019 to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także walka o solidne fundamenty nowo powstałej Spółki. Liczymy na Państwa wsparcie, rady, oraz zaangażowanie w proces tworzenia nowego podmiotu Wigry Suwałki S.A..

 

Celem pozyskania dodatkowych środków na swoją działalność Wigry Suwałki S.A. planują podwyższyć swój kapitał zakładowy poprzez wyemitowanie nowych akcji Spółki i zaoferowanie ich nabycia osobom, które zechcą tworzyć Wielką Wigierską Rodzinę. Każdy, komu na sercu leży dobry tej Rodziny, jest mile widziany w Klubie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

 

Autor: Wigry Suwałki, Fot. Wigry Suwałki