Solidna defensywa na drodze GKS-u

2017-11-18 10:04:00
GKS Tychy po raz ostatni w tym roku zagra przed własną publicznością. Jak dotąd zawodnicy Ryszarda Tarasiewicza tylko raz przegrali u siebie. W 11. kolejce z Tychów z kompletem punktów wyjechała Pogoń Siedlce. Tym razem do Tychów przyjeżdża bardzo szczelna defensywa z Suwałk.

W ostatniej kolejce GKS Tychy zremisował u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Jak wszyscy pamiętamy cudowną bramkę na wagę remisu strzałem przewrotką zapewnił Kamil Zapolnik.

Runda jesienna w wykonaniu tyszan była jednak słaba. Zespół wciąż znajduje się w dolnych rejonach tabeli mając tylko punkt przewagi nad będącym w strefie barażowej Stomilem Olsztyn.

Sobotni rywal GKS-u Tychy znajduje się na 14 pozycji i ma tylko punkt straty do tyszan. Warto jednak zaznaczyć, że Wigry sezon zakończą dopiero 30 listopada, kiedy to zagrają zaległy mecz ze Stomilem Olsztyn. Z resztą to nie jedyne spotkanie, jakie zespołowi z północy zostało do rozegrania z poprzednich kolejek. Już w środę Wigry zmierzą się z Ruchem Chorzów.

Jak do tej pory ekipa z Suwałki ma wyrównany bilans wyjazdowy. Dwie wygrane, dwa remisy i tyle samo porażek. Jednak ostatnie kolejki to forma zwyżkowa. Podopieczni Artura Skowronka nie przegrali od czterech spotkań, a ostatnią wyjazdową zaliczyli w 6. kolejce. Wtedy lepsza okazała się Puszcza Niepołomice. Bardzo dobrze poza domem radzi defensywa Wigier, która straciła tylko siedem goli. Kurs w Fortunie, że w pierwszej połowie ilość bramek wyniesie 0 wynosi 2.7.

W poprzednim sezonie  GKS Tychy wygrał u siebie 2:1. W rewanżu lepsze okazały się Wigry po golu Damiana Kądziora w 90. minucie. Kurs w Fortunie, że dziś padnie bramka 76+ wynosi 2.11.

Autor: 1liga.org, Fot. GKS Tychy