Skuteczna pogoń Chojniczanki

2017-06-05 11:43:00
Mimo, że Chrobry prowadził w Chojnicach dwoma golami mecz zakończył się podziałem punktów. Remis zapewnił gospodarzom na trzy minuty przed końcem Paweł Zawostowski wykorzystując rzut karny.

Cała pierwsza połowa to szanse Chrobrego. Nie było ich wiele, ale gospodarze nie mieli ich wcale. Poza tym Chrobry dysponował dużą skutecznością, bo na trzy dobre okazje wykorzystał aż dwie. W 10. minucie bramkę przyniósł rzut rożny. Pierwsze uderzenie obronił Łukasz Budziłek, tyle że piłkę odbił tuż przed linię. Najprędzej dobiegł do niej Seweryn Michalski i było 0:1. W 24. minucie było już 0:2. Znów zadecydowało zagranie z boku, tym razem po akcji. Z woleja z kilkunastu metrów przymierzył otrzymujący podanie Łukasz Szczepaniak i tym już zdecydowanie mocno podciął skrzydła Chojnie. W międzyczasie wstrzelić się mógł jeszcze Bartek Machaj, któremu z boku piłkę posyłał Michał Borecki - uderzył jednak za wysoko.

W drugiej połowie Chrobry skupił się głównie na spokojnej grze mającej za zadanie obronić dobry wynik. W 60 minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Po długiej wrzutce i zgraniu piłki na piąty metr, trafił Tomasz Mikołajczak. Później jeszcze z dobrej pozycji spudłował Andrzej Rybski.

Piłkarze Chrobrego też mieli swoje okazje w drugiej części spotkania. Przed najlepszą szansą w 72. minucie stanął wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Machaj, lecz futbolówkę po jego mocnej próbie sparował golkiper Chojniczanki. Już po 80 minucie podryblował Łukasz Szczepaniak - na tyle skutecznie, że wypracował sobie niemal czystą pozycję. Z tego miejsca spudłował, choć piłka jeszcze delikatnie otarła słupek. W 87. minucie  Chojniczanka doprowadziła do wyrównania. Z rzutu karnego nie pomylił się Paweł Zawistowski.

Obie strony i tak nie miały już nic do stracenia, więc nie zwlekały, próbując tworzyć akcje. Najbliżej zwycięskiego gola byli pomarańczowo-czarni, ale główkę Konrada Kaczmarka wybronił bramkarz Chojny.

Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 2:2 (0:2)

0:1 Michalski 10'

0:2 Szczepaniak 24'

1:2 Mikołajczak 60'

2:2 Zawistowski 87' k.

Żółte kartki: Podgórski, Mikołajczak - Machaj B., Janicki, Machaj M.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Chojniczanka: Budziłek - Lisowski, Kosakiewicz, Biernat, Pietruszka (57' Przybyła) Podgórski, Zawistowski, Grzelak, Ryski (78' Jakóbowski), Biskup (36' Niedziela), Mikołajczak

Chrobry: Janicki - Wieteska, Michalski, Michalec, Hodowany, Machaj B., Pawlik, Bonecki (79' Kaczmarek), Danielak (62' Machaj M.), Borecki (46' Kona), Szczepaniak.