Skromne zwycięstwo Górali

2017-11-17 23:17:00
Górale zwyciężyli Chrobrego Głogów 1:0 po trafieniu Dimitara Ilieva z rzutu karnego.

Pierwsza połowa meczu przyniosła wyrównane widowisko. Goście najlepszą sytuację mieli gdy Damian Kowalczyk otrzymał prostopadłą piłkę i popędził na bramkę Leszczyńskiego, ale  pojedynek sam na sam zwyciężył golkiper Podbeskidzia. Nieco więcej okazji do zdobycia bramki mieli gospodarze. Zaskakujący strzał Sierpiny z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od muru sprawił spore problemy Sławomirowi Janickiemu, podobnie jak drugie uderzenie kapitana Górali, który opanował piłkę już w polu karnym, ale strzał był zbyt słaby.

Najlbliżej zdobycia bramki był chyba jednak Valerijs Sabala, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Chrobrego, ale szukał jeszcze podania do Miłosza Kozaka, zagrał jednak zbyt słabo i piłkę złapał Janicki.

W drugiej części meczu przewaga Podbeskidzia stała się jeszcze wyraźniejsza i  została wreszcie udokumentowana – w 57. minucie ręką w polu karnym zagrał Seweryn Michalski, a sędzia Paszkiewicz wskazał bez wahania na jedenasty metr. Rzut karny z dużym spokojem wykonał Dimitar Iliev, który całkowicie zmylił bramkarza Chrobrego.

Chwilę potem Górale mieli okres zdecydowanej dominacji, przed szansami na podwyższenie wyniku stanęli Kozak i Rakowski, który uderzał zza pola karnego, ale jego mocny strzał został zablokowany.
Ataki gości najczęściej ograniczały się do strzałów z dystansu, ale gracze Chrobrego nie zdołali w ten sposób zaskoczyć Leszczyńskiego. Gdy już zespół trenera Nicińskiego zdołał znaleźć sposób na  wejście w pole karne Górali, to nie byli w stanie oddać stamtąd groźnego strzału.

Niemoc gości mogli wykorzystać gospodarze – Iliev w samej końcówce kapitalnie minął trzech obrońców, ale jego zagranie wzdłuż bramki, do Tomczyka, przerwali obrońcy Chrobrego.

Podbeskidzie – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

1:0 Iliev 58' (k.)

Żółta kartka: Borecki.
Sędziował: Kornel Paszkiewicz  (Kąty Wrocławskie).
Widzów: 3954.

TSP: Leszczyński - Jaroch, Wiktorski, Malec, Oleksy - Hanzel – Kozak (83' Podgórski), Rakowski (87' Moskwik), Iliev, Sierpina, Sabala (79' Tomczyk).

Chrobry: Janicki - Michalec, Machaj (58' Trytko), Gąsior, Borecki (58' Bach), Mandrysz, Ilków-Gołąb, Wawszczyk, Michalski, Napolov (46' Danielak), Kowalczyk.

Autor: Podbeskidzie, Fot. Podbeskidzie