Sentymentalny powrót na Solskiego

2017-09-13 11:27:00
Piłkarze pierwszoligowej Stali Mielec w tym tygodniu rozegrają dwa mecze na swoim stadionie. Najpierw podejmą Puszczę Niepołomice.

Mecz z małopolską ekipą będzie pierwszym przy Solskiego 1 od 23 sierpnia, gdy Stal uległa Pogoni Siedlce 2:3. W tym czasie Biało-Niebiescy na wyjeździe zremisowali z Miedzią Legnica 0:0 i pokonali 2:1 Raków Częstochowa.

 

Puszcza Niepołomice w ostatnich trzech spotkaniach zaliczyła dwie porażki i zwycięstwo. Ostatnio przegrała u siebie 0:1 z Chrobrym Głogów, choć piłkarze beniaminka mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Kurs w Fortunie, że Puszcza wygra przynajmniej jedną połowę ze Stalą wynosi 2.32.

 

Środowe spotkanie będzie wyjątkowe dla trenera Puszczy - Tomasza Tułacza. Wiąże się z tym miejsce urodzenia, stadion na którym rozegrał ponad 120 meczów w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej i drużyna w której rozpoczynał swoją trenerską przygodę.

 

Faworytem spotkania będą gospodarze, ale szkoleniowiec Puszczy już nie raz udowodnił, że ustawieniem taktycznym i personalnym potrafi sprawić problemy każdej drużynie. Dzisiejszy mecz, dla mieszkającego na co dzień w Mielcu trenera beniaminka z Niepołomic z pewnością spowoduje mocniejsze bicie serca.

 

Ostatni raz oba zespoły spotkały się w sezonie 2015/16. W Mielcu w drugiej ligowej kolejce gospodarze wygrali 2-1, a w Niepołomicach padł bezbramkowy remis. Sezon wcześniej Puszcza wygrała w Mielcu 2-0, a rewanż na Stadionie Miejskim w Niepołomicach zakończył się podziałem punktów po strzelaninie i wyniku 3-3.Kurs w Fortunie na przedział bramek w meczu 4-5 wynosi 4.05.

 

 

Autor: Stal Mielec/Puszcza Niepołomice, Fot. Puszcza Niepołomice