Ruch wygrał pierwszy sparing

2017-07-06 10:26:00
W pierwszym letnim sparingu Ruch pokonał drugoligowy Rozwój Katowice 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Bartosz Nowak, Jakub Arak i testowany Hubert Tylec.

Po blisko dwóch tygodniach treningów drużyna Ruchu rozegrała pierwszy mecz kontrolny przed nowym sezonem. Przed rozpoczęciem gry usłyszeliśmy, że przede wszystkim zawodnicy mają wybiegać to spotkanie, a z doświadczenia wiemy, że z bieganiem na tym etapie przygotowań zwykle jest trudno.

Piłkarze przechodzą aktualnie najbardziej wymagający moment okresu przygotowawczego, w którym pracuje się nad siłą i kondycją. „Niebiescy” trenują dwa razy dziennie. W trakcie starcia z Rozwojem chorzowianie nie okazywali jednak zmęczenia. Z biegiem czasu poruszali się coraz żwawiej i po kilkunastu minutach przejęli inicjatywę. W pierwszej połowie, gdy na boisku oglądaliśmy m.in. Urbańczyka, Nowaka, Przybeckiego i Araka, Ruch udokumentował swoją przewagę dwoma golami. Najpierw w dugi róg przymierzył wykupiony z Miedzi Nowak, a kilka minut później podwyższył Arak, tym razem posyłając piłkę bliżej krótkiego słupka. Rywali stać było na kilka groźnych strzałów z dystansu, ale bez problemów radził sobie z nimi Libor Hrdlicka. W pierwszej części trener sporo uwagi poświęcił naszej młodzieży, której udzielał wskazówek dotyczących ustawienia i innych założeń taktycznych.

Na drugą połowę Krzysztof Warzycha wymienił całą jedenastkę. Na murawie mogliśmy przyjrzeć się grze kilku testowanych zawodników. Choć znają się oni od niedawna i brakuje im zgrania, starali się grać kombinacyjnie i zaprezentowali kilka ciekawych akcji. Ciężar gry próbował brać na siebie Brazylijczyk Mello, który rozdzielał piłki i napędzał ataki. Sytuacji bramowych było jednak dużo mniej niż w pierwszej części. Strzegący bramki Ruchu po przerwie Bułgar Nikołaj Bankow tylko raz został wystawiony na próbę, ale spisał się bez zarzutu. Po drugiej stronie uderzali Michał Walski, Artur Balicki i Chorwat Vilim Posinković. Do siatki udało się trafić tylko Hubertowi Tylcowi, który w końcówce ustalił wynik na 3:0. –  Z zaangażowania jestem bardzo zadowolony – podsumował to spotkanie trener Krzysztof Warzycha.

W najbliższą sobotę, na zakończenie zgrupowania w Kamieniu, „Niebiescy” zagrają z ROW-em Rybnik.

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 3:0 (2:0)

1:0 Nowak 24'

2:0 Arak 32'

3:0 Tylec 88'

Ruch: (I połowa): Hrdlicka – Komarnicki, Czajkowski, Pazio, Starzyński – Bargiel, Urbańczyk – Przybecki, Nowak, Słoma – Arak.

(II połowa): Bankow – Lewandowski, Horoszkiewicz, Toth, Zawal – Mello, Walski, Siedlik, Balicki, Tylec – Posinković.

Rozwój: (skład wyjściowy) Golik – Mońka, testowany, Szeliga, Kowalski – Jaroszek, Płonka – Tabiś, Bętkowski, Łączek – Marchewka.

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Norbert Barczyk/PressFocus