Ruch nadal na minusie

2017-09-09 08:17:00
„Niebiescy” przegrali w Grudziądzu 0:1. O porażce zadecydował rzut karny, po raz trzeci w tym sezonie.

Pierwsza część nie była porywającym widowiskiem. Nieco częściej przy piłce byli gospodarze, ale w ciągu 45 minut zdołali oddać ledwie kilka groźnych strzałów z dystansu. „Niebiescy” mogli się podobać biorąc pod uwagę aspekt taktyczny. Aktywny był Vilim Posinković. Chorwat dobrze się zastawiał, walczył i często cofał się po piłkę pomagając w rozegraniu, które było mocno utrudnione przez agresywnie naciskających gospodarzy.

Sporo zamieszania w szeregach defensywnych Olimpii robił Miłosz Przybecki, który kilka razy urwał się prawym skrzydłem. Jego akcje nie przyniosły jednak żadnego efektu. Najpierw podanie przed bramkę do Posinkovicia przeciął bramkarz, później wycofana przez skrzydłowego piłka trafiła pod nogi obrońcy, a nie żadnego z trzech wbiegających piłkarzy Ruchu, a następnie „Miły” uderzył z powietrza, ale za lekko, by zaskoczyć golkipera ekipy z Grudziądza. W końcówce swoją szansę miał jeszcze Trojak, ale nie trafił w bramkę.

Po przerwie chorzowianie nieco śmielej ruszyli do ataku. W krótkim odstępie czasu na bramkę Olimpii strzelali Kamil Słoma, Maciej Urbańczyk i Michał Walski. Gdy w polu karnym gospodarzy było coraz groźniej, wróciły dawne czarty. Indywidualny błąd czy chwila dekoncentracji pozbawiły "Niebieskich" już w tym sezonie wiele punktów.

Tym razem faulu w polu karnym dopuścił się Santiago Villafane i arbiter wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Damian Michalik. Po straconym golu ataki Ruchu mocno osłabły. Trener Warzycha próbował rozruszać ofensywę wprowadzając na boisko Artura Balickiego i Adama Setlę. Ta dwójka uczestniczyła w pięknej akcji, która w 72. minucie powinna dać wyrównanie. Setla wrzucił w pole karne, klatką zgrał Balicki, a Przybecki uderzył z pierwszej piłki w stronę bramki, ale niecelnie.

Olimpia Grudziądz – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

1:0 Michalik 56' k.

Żółte kartki: Kaczmarek, Wolski, Małecki – Villafane.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

Olimpia: Małecki – Olczyk, Goropevsek, Wełna, Woźniak – Wolski, Feruga – Michalik, Handzlik (53' Klichowicz), Kaczmarek – Kowal (59' Nildo).

Ruch: Bankow – Villafane, Trojak, Marković, Hołownia – Walski, Urbańczyk – Przybecki, Mello (59' Balicki), Słoma (68' Setla) – Posinković.

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Olimpia Grudziądz