Ruch na plusie!

2017-09-25 09:31:00
Tym razem to „Niebiescy” rozegrali świetną końcówkę spotkania i zasłużenie wygrali w Siedlcach z Pogonią 3:1. To pierwsze wyjazdowe punkty chorzowian w tym sezonie!

Pogoń próbowała od początku wyjść wysoko, ale „Niebiescy” szybko przejęli inicjatywę. Zaowocowało to kilkoma ciekawymi akcjami. Najgroźniej było w 11. minucie. Po bardzo precyzyjnej wrzutce z lewej strony do główki w polu karnym doszedł Giacomo Mello, ale Rafał Misztal sparował jego strzał na rzut rożny. Siedlczanie nie mogli w początkowej fazie poradzić sobie z niezłym pressingiem Ruchu.

W 17. minucie z lewej strony wrzucał Dominik Kun, a Nikołaj Bankow z najwyższym trudem wybił piłkę. Atak pozycyjny Ruchu w pierwszych minutach wyglądał całkiem dobrze. Ekipa z Cichej miała przewagę w środku pola. Często dwoma, trzema podaniami z pierwszej piłki uwalniali Macieja Urbańczyka czy Michała Walskiego tworząc im miejsce do rozegrania. Brakowało ostatniego podania. Jednak gospodarze się rozkręcali. Z czasem ich szybkie ataki skrzydłami sprawiały coraz więcej problemów obronie Ruchu. Zdecydowaną większość czasu spędzaliśmy jednak na połowie siedlczan. Po jednym z rzutów rożnych piłka wróciła pod nogi Mello, który sprytnym, technicznym strzałem w długi róg próbował pokonać Misztala. Bramkarz Pogoni pozostał jednak czujny.

Początek drugiej połowy przyniósł nam podobny obraz gry. W 52. minucie pod bramką Bankowa zrobiło się niesamowicie groźnie. Najpierw główka Dariusza Zjawińskiego wylądowała na poprzeczce, a potem bramkarz Ruchu w ostatniej chwili wygarnął piłkę unikając dobitki. W odpowiedzi „Niebiescy” znów wykorzystali pressing. Szybkie podanie do Vilima Posinkovicia, który jednak zmarnował dobrą szansę. Zwolnił akcję, zszedł w polu karnym na prawą nogę i uderzył na bramkę, ale mógł to zrobić lepiej. Bramkarz Pogoni z niewielkim trudem sparował piłkę.

Kilka minut później "Niebiescy" wyszli na prowadzenie! Posinković z lewej strony pola karnego wstrzelił piłkę po ziemi na długi słupek, a akcję skutecznym strzałem z ostrego kąta zamknął Artur Balicki.

Siedlczanie musieli nieco zmienić styl gry, trochę bardziej się otworzyć. Chorzowianie z kolei mieli w głowie ostatnie mecze, w których w końcówkach tracili prowadzenie. Grali ostrożnie, starali się zabezpieczyć tyły. Pogoń miała swoje sytuacje. Bardzo groźnie było po wrzutce z lewej strony. Wykończył ją Wichtowski. Bardzo mocny strzał nogą minął minimalnie słupek bramki. W odpowiedzi Ruch wyszedł z kontrą. Posinković przebiegł pół boiska z piłką, nawinął obrońcę i wykończył strzałem lewą nogą. W końcowej fazie wyraźnie zabrakło mu sił, bo strzał był zdecydowanie za lekki. W 73. minucie tuż przed polem karnym faulowany był gracz Pogoni. Do piłki ustawionej na 18. metrze podszedł Zjawiński i uderzył ładnie na długi słupek. Jeszcze lepszą interwencją popisał się jednak Bankow. Chorzowianie cofali się coraz głębiej. W defensywie byli skuteczni, ale nie wychodzili nawet z kontratakami. Wyraźnie widać było, że za wszelką cenę chcieli zapobiec powtórce scenariusza z ostatnich spotkań. Ich priorytetem było więc szybkie powracanie do swoich sektorów w defensywie. Siedlczanie atakowali całą drużyną. To przyniosło efekt.

W 84. minucie wrzutkę z prawej strony mocnym strzałem lewą nogą wykończył zupełnie niepilnowany Jarosław Ratajczak.

Ruch zdołał jednak odmienić losy spotkania. W 88. minucie wprowadzony Bartosz Nowak z prawej strony pola karnego pięknie przymierzył w długi róg. Piłka wylądowała w samym okienku bramki i „Niebiescy” odzyskali prowadzenie.

W doliczonym czasie gry Pogoń egzekwowała rzut rożny. W pole karne Ruchu udał się nawet golkiper Rafał Misztal. Wykorzystali do chorzowianie. Po wybiciu piłka trafiła do Walskiego, który popędził na pustą bramkę i umieścił piłkę w siatce.

Tym razem to Ruch rozegrał świetną końcówkę i zgarnął jakże istotny komplet punktów. Co ważne, w Chorzowie zrobiło się nieco cieplej. W ligowej tabeli, w rubryce „punkty”, przy drużynie nie widnieje już minus.

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:3 (0:0)

0:1 Balicki 57'

1:1 Ratajczak 84'