Ruch na fali

2017-10-29 09:30:00
Niesieni wygraną w derbach z GKS-em „Niebiescy” podejmą na Cichej trzecią w tabeli Odrę Opole. Początek spotkania w niedzielę o godz. 18:00.

Pomimo wciąż bardzo ciężkiej sytuacji w tabeli, chorzowianie są ostatnio w bardzo dobrych nastrojach. Po zwycięstwie w Katowicach na Cichej zostali przyjęci jak prawdziwi bohaterowie. Niesieni falą derbowego triumfu zmierzą się teraz z teoretycznie dużo lepszym rywalem. Czy uda się rozpocząć serię zwycięstw?

 

Na pewno nie będzie łatwo. Odra Opole spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Z 24 punktami na koncie plasuje się na 3 pozycji w tabeli. Ostatnio opolanie nieco jednak zwolnili. W 4 poprzednich meczach zdobyli tylko 4 punkty. W ostatniej kolejce zremisowali 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Najlepszym strzelcem Odry jest obecnie autor 6 trafień, Marcin Wodecki, który o 2 bramki wyprzedza Szymona Skrzypczaka.

 

To właśnie oni tworzą największą siłę rażenia w drużynie z Dolnego Śląska. Statystyka, która daje duże nadzieje „Niebieskim”, to mecze ich niedzielnego rywala na wyjeździe. Poza własnym boiskiem ekipa z Opola zdobyła do tej pory zaledwie 5 punktów. Kurs w Fortunie, że Odra wygra w niedzielę obie połowy wynosi 13.5.

 

Biorąc pod uwagę tylko ostatnie 5 meczów, Ruch byłby liderem Nice 1 Ligi. To pokazuje, że w zespole z Cichej coś zaskoczyło. Z każdym kolejnym spotkaniem podopieczni Chouana Ramona Rotsy grają coraz lepiej, a przede wszystkim coraz skuteczniej. Mecz z GKS-em, a zwłaszcza pierwsza połowa była tego najlepszym dowodem. Kurs w Fortunie, że Ruch wygra do zera wynosi 3.55.

 

– Dla tych, którzy nie wierzyli, to może być jakiś powód, że zaczną wierzyć. Kiedy zobaczyłem naszych pierwszych rywali w tunelu na boisko, wielkich facetów z zarostem, to moi gracze prezentowali się na ich tle jak chłopaczki. Przecież niektórzy są tak młodzi, że jeszcze się nie muszą golić (śmiech). Ale kiedy przekonałem się jaki oni mają charakter, jak bardzo są z tym klubem związani, jak zależy im aby go uratować, to od razu wiedziałem, że będzie dobrze – mówił trener Rotsa. Patrząc na wyniki ostatnich meczów można powiedzieć, że Argentyńczyk odmienił Ruch i tchnął w piłkarzy nowe siły. 

 

 

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus