Ruch Chorzów - Miedź Legnica w Polsacie Sport

2017-09-29 08:07:00
W pierwszym spotkaniu 11. kolejki Nice 1 Ligi, Ruch Chorzów podejmie u siebie Miedź Legnicę. Mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport. Początek relacji z Chorzowa od 20:30.

– Ten zespół gra dużo lepiej, niż wskazuje na to tabela. Nie zmienia to faktu, że chcemy w Chorzowie wygrać. Musimy wrócić do skutecznej gry – mówi trener Dominik Nowak.

 

Ruch to 14-krotny mistrz Polski, ale obecnie jest daleki od lat świetności. Chorzowianie po spadku z Ekstraklasy sezon zaczęli z ujemnymi punktami i w tej chwili zamykają ligową tabelę. W międzyczasie doszło tam do zmiany na stanowisku trenera – Krzysztofa Warzychę zastąpił Argentyńczyk Juan Ramon Rocha. – Ten zespół gra dużo lepiej, niż wskazuje na to tabela. Mają sporą siłę ofensywną, ale też trochę mankamentów, które postaramy się wykorzystać – mówi trener Miedzi.

 

­Legniczanie są po dwóch porażkach, czy w związku z tym należy spodziewać się zmian w wyjściowym składzie? – Chcemy coś zmienić, ale też dwie przegrane nie mogą wywołać rewolucji, tym bardziej że nie graliśmy źle. Brakowało nam skuteczności i przede wszystkim musimy wrócić do tej skutecznej gry. To jest nasze zadanie na Chorzów. Dużo nad tym pracowaliśmy, jak również nad tym, by uniknąć tracenia bramek w takich sytuacjach, jakie ostatnio nam się przydarzały – wylicza Dominik Nowak.

 

W ostatniej kolejce "Niebiescy" odwrócili złą passę i dzięki znakomitej końcówce pokonali w Siedlcach Pogoń 3:1. – To jest na razie mały kroczek, ale bardzo cieszy. Mam nadzieję, że to będzie przełomowy moment – mówił po tamtym meczu kapitan chorzowian, Maciej Urbańczyk.

 

Mecz Ruch Chorzów - Miedź Legnica w Polsacie Sport skomentują Marcin Feddek i Tomasz Łapiński.

 

 

Autor: Miedź Legnica/Ruch Chorzów, Fot. Ruch Chorzów