Rok niespodzianek zwieńczeniem dekady postępu

2018-01-02 12:18:00
2018 będzie wyjątkowym rokiem dla Pogoni Siedlce. To właśnie w najbliższych dwunastu miesiącach świętowane będzie 10 lat od powstania Miejskiego Klubu Piłkarskiego jako samodzielnego tworu.

1 sierpnia 2008 roku Pogoń wyszła spod skrzydeł Miejskiego Klubu Sportowego i rozpoczęła nowy rozdział w swojej historii. Z perspektywy czasu można stwierdzić, że była to znakomita decyzja. W ciągu dekady biało-niebiescy przeszli drogę z opłotków polskiego futbolu do zaplecza ekstraklasy. MKP Pogoń skutecznie budował swoją marką, która w stosunkowo krótkim czasie zyskała na wartości i rozpoznawalności.

 

Dekadę temu obecna pozycja Pogoni w polskim futbolu była odległym marzeniem, a może nawet one nie sięgały tak dalece. Siedlecki klub wykonał w ciągu dziesięciolecia ogromny postęp – na każdym polu – dlatego świętowanie „Dekady postępu” jest jak najbardziej na miejscu.

 

Dlaczego 2018 rok będzie wyjątkowy? Ponieważ zostanie on wypełniony niespodziankami. Na wstępie rocznego projektu można zdradzić, że już wkrótce rozpoczną się wybory najlepszej jedenastki dekady 2008-18!

 

 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce