Rewanż za inaugurację

2017-11-17 14:15:00
„Niebiescy” stają przed kolejnym wyzwaniem. Po krótkiej przerwie wznowią rozgrywki meczem ze Stalą Mielec. Uda się zrewanżować za porażkę z pierwszej kolejki? Przekonamy się już w piątek. Początek meczu o 20:45 przy Cichej.

Chorzowianie mieli czas, by ochłonąć po porażce z Zagłębiem Sosnowiec. Ze świeżymi głowami i świeżymi nogami podchodzą do ostatniej prostej w tym roku kalendarzowym. – Postaramy się w ostatnich 3 meczach zaprezentować jak najlepiej, zdobyć jak najwięcej punktów – podkreślał trener Chouan Ramon Rotsa. Wierzymy, że się uda, a na koniec roku nie będziemy już spoglądać na szary koniec tabeli, by znaleźć nasz zespół.

Rywalem chorzowian będzie Stal Mielec, która już raz w obecnych rozgrywkach pokonała ekipę z Cichej. W Mielcu na inaugurację rozgrywek gospodarze zwyciężyli 1:0 po bramce Łukasza Wrońskiego. Grający wtedy jeszcze w mocno osłabionym składzie „Niebiescy” pokazali się wtedy jednak z dobrej strony. Teraz będą chcieli pokazać rywalowi, jaki progres zrobili przez ostatnich kilka miesięcy. Kurs w Fortunie, że tym razem Ruch wygra 1:0 wynosi 6.8.

Podopieczni Zbigniewa Smółki plasują się obecnie na 10 miejscu w tabeli. Na swoim koncie zgromadzili do tej pory 22 punkty. Ostatnio nie wiedzie im się jednak najlepiej. Z 7 poprzednich spotkań zdołali wygrać zaledwie jedno. Kiepsko idzie im też na wyjazdach. Z ostatnich trzech przywieźli zaledwie punkt. Kurs w Fortunie, że Stal strzeli przy Cichej jako pierwsza wynosi 2.2.

W szeregach mielczan występuje doskonale znany przy Cichej były kapitan Ruchu, Rafał Grodzicki. – Łezka w oku się zakręci, bo w Chorzowie spędziłem osiem lat z przerwą na grę w Śląsku Wrocław. Z tym klubem przeżywałem wspaniałe chwile, jak i ten ostatni nieudany sezon. Ten klub mam w moim sercu i zostawiłem tam dużo zdrowia. Do dzisiaj mam mnóstwo znajomych wśród ludzi, którzy pracują w Chorzowie, bądź są kibicami tego klubu. Dla mnie to nie jest zwykły mecz – zapewniał „Grodek”.

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Stal Mielec