Remis z efektownym golem

2017-11-13 10:28:00
W meczu zamykającym rundę jesienną sezonu 2017/18 Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (1:1). Na bramkę Szymona Lewickiego fantastycznym strzałem przewrotką odpowiedział Kamil Zapolnik.

Sporo walki, stałych fragmentów gry i niewiele podbramkowych sytuacji. To obraz początkowej fazy spotkania, które w niedzielne południe rozgrywane było na stadionie przy Edukacji 7. Worek z bramkami otworzył po dwóch kwadransach gry Lewicki. Najskuteczniejszy napastnik pierwszoligowych rozgrywek wypracował sobie pozycję na 16. metrze przed bramką GKS i precyzyjnym uderzeniem pokonał Rafała Dobrolińskiego.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza podrażnieni stratą gola ruszyli do ataku i przez kolejne minuty osiągnęli optyczną przewagę. W 40. minucie meczu do wyrównania doprowadził Zapolnik, czyniąc to w najlepszy i najbardziej efektowny sposób. Po miękkiej i dokładnej wrzutce Dawida Błanika, waleczny zawodnik "Trójkolorowych" z kilku metrów posłał futbolówkę do siatki mocnym uderzeniem przewrotką.

Po przerwie choć więcej z gry mieli goście z Sosnowca, to prawdziwą piłkę meczową, by przechylić szalę zwycięstwa na stronę tyszan miał strzelec pierwszej bramki dla GKS. Zapolnik niepilnowany przez żadnego z zawodników Zagłębia miał sporo czasu, by dokładnie przymierzyć i umieścić piłkę w siatce, jednak jego strzał prawą nogą minął spojenie słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.