Remis z efektownym golem

2017-11-13 10:28:00
W meczu zamykającym rundę jesienną sezonu 2017/18 Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (1:1). Na bramkę Szymona Lewickiego fantastycznym strzałem przewrotką odpowiedział Kamil Zapolnik.

Sporo walki, stałych fragmentów gry i niewiele podbramkowych sytuacji. To obraz początkowej fazy spotkania, które w niedzielne południe rozgrywane było na stadionie przy Edukacji 7. Worek z bramkami otworzył po dwóch kwadransach gry Lewicki. Najskuteczniejszy napastnik pierwszoligowych rozgrywek wypracował sobie pozycję na 16. metrze przed bramką GKS i precyzyjnym uderzeniem pokonał Rafała Dobrolińskiego. 


Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza podrażnieni stratą gola ruszyli do ataku i przez kolejne minuty osiągnęli optyczną przewagę. W 40. minucie meczu do wyrównania doprowadził Zapolnik, czyniąc to w najlepszy i najbardziej efektowny sposób. Po miękkiej i dokładnej wrzutce Dawida Błanika, waleczny zawodnik "Trójkolorowych" z kilku metrów posłał futbolówkę do siatki mocnym uderzeniem przewrotką. 


Po przerwie choć więcej z gry mieli goście z Sosnowca, to prawdziwą piłkę meczową, by przechylić szalę zwycięstwa na stronę tyszan miał strzelec pierwszej bramki dla GKS. Zapolnik niepilnowany przez żadnego z zawodników Zagłębia miał sporo czasu, by dokładnie przymierzyć i umieścić piłkę w siatce, jednak jego strzał prawą nogą minął spojenie słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

 >>>SKRÓT SPOTKANIA<<<

 

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:1)

0:1 Lewicki 30'

1:1 Zapolnik 40'

 

Żółte kartki: Matusiak - Jędrych, Nowak, Banasiak, Sanogo.

Czerwona kartka: Matusiak (90. minuta, druga  żółta kartka).

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Widzów: 4800.GKS Tychy: Dobroliński - Mańka, Tanżyna, Gancarczyk, Abramowicz - Błanik (73' Kaczmarczyk), Matusiak, Łuszkiewicz, Ćwielong (90' Bogusławski), Zapolnik - Fidziukiewicz (81' Radzewicz).

 

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Sulewski, Jędrych, Cichocki, Udoviczicz - Wrzesiński, Milewski (53' Nawotka), Nowak, Banasiak - Lewicki, Sanogo (87' Łuczak).

 

 

Autor: GKS Tychy, Fot. GKS Tychy