Remis Chrobrego z Odrą

2017-07-13 08:53:00
W sparingu Chrobry Głogów zremisował z Odrą Opole 0:0. Goli zabrakło, choć sytuacje były. Wszystkie niewykorzystane.

W spotkaniu tym bramki niebiesko-czerwonych strzegło łącznie trzech bramkarzy. Zaczął Tobiasz Weinzettel, po dwóch kwadransach zastąpił go Bartosz Kowalczyk, a na ostatnie pół godziny między słupkami zameldował się Mateusz Kuchta.

Chrobry starał się grać piłką, od własnej bramki, ale dwie najlepsze akcje miał po stałych fragmentach. Oba wykonywał Bartosz Machaj i bliscy ich wykończenia byli kolejno Michał Ilków-Gołąb oraz Michał Michalec. Piłka po obu uderzeniach zmierzała w światło bramki, lecz w porę była blokowana. Z czasem role delikatnie się zmieniły i to Odra na moment przejęła inicjatywę, ale jedyny oddany przez nią strzał był niecelny. W końcówce, tym razem już po „podaniowej” akcji, znów trafić mógł Chrobry. Tym razem jednak Maciej Kona chybił z kilkunastu metrów. W tej odsłonie więcej mieli więc pomarańczowo-czarni, dłużej utrzymywali się też przy piłce, lecz wynik był już bardziej wyrównany. Po zero.

W drugiej połowie w składzie Odry pojawili się 16-letni junior Sebastian Bryłka, a także Jakub Habusta. Defensywny pomocnik z Czech, mający na koncie ponad 50 występów na zapleczu ekstraklasy naszych południowych sąsiadów, zagrał też w sobotnim starciu Odry Opole w Lubinie, po którym sztab zdecydował o pozostawieniu go na dalsze testy. W drugiej części spotkania już tak groźnych sytuacji nie oglądaliśmy. Sewerynowi Michalskiemu niewiele zabrakło przy wyskoku do dośrodkowanej z rzutu wolnego futbolówki, a ładnie wrzucał ją Serhiy Napolov. Z okolic szesnastki próbował Przemysław Trytko, tyle że niecelnie. Goli więc się nie doczekaliśmy, lecz miłym akcentem, zwłaszcza dla kilku młodszych chłopaków, było zagranie przez kilkadziesiąt minut. Od 60 minuty trener Grzegorz Niciński zaczął wpuszczać na boisko juniorów, Tomasza Serwetę, Kacpra Pietrzczyka oraz Mateusza Dobrakowskiego.

W Chrobrym z powodu mniej lub bardziej poważnych urazów zabrakło Mateusza Machaja, Michała Boreckiego oraz Ariela Wawszczyka. Najpoważniej sprawa wygląda  u Wawszczyka, który ma złamany nos i został wyłączony z treningów na okres dwóch, może nawet trzech tygodni. Dwaj pozostali lada dzień powinni wrócić do zajęć.

Odra Opole - Chrobry Głogów 0:0

Odra (I połowa): Weinzettel (30' Kowalczyk) - Brusiło, Baran, Cverna, Winiarczyk, Wepa, Niziołek, Maćczak, Wodecki, Gancarczyk M., Skrzypczak.

(II Połowa): Kowalczyk (60' Kuchta) - Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Bryłka, Peroński, Habusta, Sypek, Nowak, Marzec, Wrzesień.

Chrobry: Janicki (46' Gospodinov) - Ilków-Gołąb (60' Serweta), Stolc (46' Michalski), Michalec (70' Pietrzczyk), Danielak (60' Stolc), Machaj B. (46' Bach), Pawlik (46' Mandrysz), Kona (75 Dobrakowski), Gąsior (46' Kowalczyk), Szczepaniak (46' Napolov), Kaczmarek (46' Trytko).