Raków wskoczył na podium!

2017-11-27 11:09:00
Raków Częstochowa po zwycięstwie 3:1 nad Puszczą Niepołomice przerwę zimową spędzi na 3. miejscu.

Mecz rozpoczął się od ataku częstochowian. W 10. minucie po zespołowej akcji częstochowian, którzy wymienili kilka podań, na bramkę z dystansu uderzał Rafał Figiel, a golkiper Puszczy skutecznie interweniował. W odpowiedzi z ostrego kąta strzelał Damian Lepiarz, ale Mateusz Lis był na posterunku. W 22. minucie padła pierwsza bramka. Karol Mondek "wypuścił" prawą stroną Piotra Malinowskiego, ten dośrodkował w pole karne do Huberta Tomalskiego. Skrzydłowy przyjął piłkę i skierował ją do siatki. Przed przerwą mogło być 2:0, kiedy minimalnie pomylił się Embalo.

Portugalczyk w 52. minucie miał jeszcze jedną okazję, kiedy Malinowski dograł futbolówkę z lewej strony, ale wtedy strzał został zablokowany. Ten sam duet w 65. minucie brał udział przy bramce numer 2. Ponownie "Malina" zagrał do napastnika, który tym razem pokonał Marcina Staniszewskiego. Goście rzucili się do odrabiania strat i kilkukrotnie mogli zdobyć kontaktowego gola. Ostatecznie ta sztuka udała im się 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Michał Czarny i pokonał Mateusza Lisa. Nerwowa końcówka spotkania zakończyła się kontratakiem Rakowa, gdzie w rolach głównych wystąpili rezerwowi. Przemysław Oziębała podał do Adama Czerkasa, który oddał strzał, a piłka przeleciała pod nogami Staniszewskiego.

Ostatecznie częstochowianie pokonali Puszczę 3:1. Po 19. kolejkach Raków z dorobkiem 32. punktów plasuje się trzecim miejscu w tabeli.

RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 3:1 (1:0)

1:0 Tomalski 22’

2:0 Embalo 65’

2:1 Czarny 86’

3:1 Czerkas 94’

Żółte kartki: Boateng.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów: 2312.

RKS Raków: Lis - Niewulis, Góra, Boateng, Figiel (79’ Oziębała), Łabojko, Sapała, Mondek (85’ Mesjasz), Tomalski, Malinowski, Embalo  (75’ Czerkas).

Puszcza Niepołomice: Staniszewski - Czarny, Kotwica (67’ Żurek), Uwakwe, Domański (72’ Zawadzki), Stefanik, Ryndak, Lepiarz, Orłowski, Stawarczyk, Bartków (67’ Mikulec).