Raków – GKS Jastrzębie 2:2

2018-07-28 23:59:00
W meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi Raków Częstochowa zremisował 2:2 z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Rakowa. Częstochowianie dłużej utrzymywali się przy piłce, kontrolując przebieg spotkania. Z kolei goście szukali swego szczęścia po stałych fragmentach gry, w których byli tego dnia bardzo groźni. Wynik otworzył Raków w 27. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola uderzeniem głową zdobył Arkadiusz Kasperkiewicz. W końcówce pierwszej połowy bohaterem został Michał Gliwa. Golkiper  gospodarzy dwukrotnie bardzo dobrze interweniował po uderzeniach Patryka Skóreckiego i Kamila Jadacha.

Drugą połowę znowu lepiej zaczęli czerwono-niebiescy. W 50. minucie fatalny błąd bramkarza GKS-u i Piotra Pacholskiego wykorzystał Maciej Domański, który podwyższył rezultat. Jastrzębie zdobyło kontaktowa bramkę już 120 sekund później. Z lewej strony dośrodkował Dawid Gojny, a Skórecki uderzeniem głową pokonał Gliwę.

Po tej sytuacji podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zaatakowali z jeszcze większą determinacją, a Raków szukał swoich szans w kontratakach, ale bez powodzenia. Nacierający Jastrzębianie doprowadzili do wyrównania w 88. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Kamil Szymura, a futbolówka odbiła się jeszcze od Pacholskiego i wpadła do siatki. Ostatecznie po końcowym gwizdku sędziego na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – GKS JASTRZĘBIE 2:2 (1:0)

1:0 Kasperkiewicz 27'

2:0 Domański 50'

2:1 Skórecki 52'

2:2 Pacholski 88'

Żółte kartki: Szczepański, Kościelny, Musiolik, Gliwa – Jadach.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Raków: Gliwa - Figiel, Domański, Malinowski, Kościelny, Schwarz, Góra, Bartl (57' Petrasek), Kasperkiewicz (70' Mondek), Miłosz Szczepański (63' Radwański), Musiolik.

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny, Skórecki, Spychała, Tront, Ali (89' Jaroszek), Jadach (90' Szczęch), Żak (63' Adamek).