Raków Częstochowa – Stomil Olsztyn 2:1

2018-04-29 23:20:00
Raków Częstochowa w końcu zwycięski na Limanowskiego! W 28. kolejce Nice 1 Ligi czerwono-niebiescy pokonali Stomil Olsztyn 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo niespodziewanie z dwóch powodów. Pierwszym było oberwanie chmury, jakie nadeszło nad stadion. Drugim był rzut karny, jaki został podyktowany przez sędziego Tomasza Wajdę w 4. minucie za faul na Łukaszu Sołowieju. Do piłki podszedł najskuteczniejszy zawodnik Stomilu Artur Siemaszko i pokonał Jakuba Szumskiego notując przy okazji swoje 8. trafienie w Nice 1 Lidze.

 

Częstochowianie zaskoczeni takim obrotem sprawy długo nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu. Sygnał do ataku dał Rafał Figiel mocnym, ale minimalnie niecelnym strzałem z rzutu wolnego w 26. minucie. Z czasem ataki Rakowa były coraz groźniejsze. Zwieńczeniem naporów czerwono-niebieskich był rzut rożnym, po którym padła bramka dla RKS-u. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska przez Figla najlepiej w polu karnym odnalazł się Łabojko i główką doprowadził do wyrównania. Na tablicy świetlnej była 35. minuta. Do końca pierwszej części wynik nie uległ zmianie.

 

W drugiej połowie większą determinację w zmienienie wyniku wykazywali podopieczni trenera Marka Papszuna. Olsztynianie liczyli na kontrataki, jednak niewiele z nich wynikało. Spotkanie zostało rozstrzygnięte w 70. minucie. Po koronkowej akcji Rakowa, w której kluczową role odegrali Jose Embalo i wprowadzony kilka minut wcześniej Dariusz Formella. Dwójkowa wymiana podań zakończyła się strzałem Formelli, który wyprowadził zespół beniaminka na prowadzenie. W kolejnych fragmentach Stomil próbował doprowadzić do wyrównania, natomiast bardzo dobrze dysponowana była defensywa Rakowa. W doliczonym czasie gry piłkarze gospodarzy mogli podwyższyć rezultat. Najpierw strzał Piotra Malinowskiego został zablokowany, a następnie Mondek uderzał niecelnie. Ostatecznie częstochowianie wygrali 2:1 i pierwszy raz w tym roku trzy punkty zostały na Limanowskiego.

 

RKS Raków Częstochowa - OKS Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)

 

0:1 Siemaszko 5' (k.)

1:1 Łabojko 35'

2:1 Formella 70'

 

Żółte kartki: Figiel, Embalo – Karankiewicz, Biedrzycki.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Widzów: 2892.

 

RKS Raków: Szumski - Łabojko, Niewulis, Góra, Sapała, Figiel, Mondek, Malinowski, Szczepański (74’ Radwański), Wójcik (60’ Formella), Embalo (80’ Mesjasz).

 

Stomil Olsztyn: Leszczyński - Lech (72’ Ramirez), Stromecki (66’ Biedrzycki), Siemaszko, Głowacki (59’ Tanchyk), Kuban, Sołowiej, Baranowski, Zając, Karankiewicz, Szywacz.

 

 

Autor: Raków Częstochowa, Fot. Raków Częstochowa