Raków Częstochowa – Pogoń Siedlce 1:1

2018-06-04 18:02:00
Siedlecka Pogoń zremisowała w Częstochowie z Rakowem 1:1. Przy zwycięstwie Stomilu w Głogowie 1:0 Pogoń spadła na 15 miejsce w tabeli i zagra w barażach z Garbarnią Kraków.

Początek meczu aktywniej rozpoczęli gospodarze, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Rafała Misztala. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić Pogoniści. Z przodu aktywny był Dariusz Zjawiński, lecz niewiele z tego wynikało. Ze strony siedlczan wiele razy brakowało dokładności, przez co strzały mijały światło bramki. Mimo przewagi podopiecznych Dariusza Banasika w końcówce pierwszej części gry bramek w Częstochowie nie było.

 

Gol padł 5 minut po wznowieniu gry. Do siatki trafił znany z występów w Pogoni Adam Czerkas, który wykorzystał podanie wzdłuż bramki Adama Mesjasza. Po stracie gola w akcje siedlczan wkradła się zrozumiała nerwowość. Nadal brakowało dokładności nad wykończeniem. Okazja na wyrównanie nadeszła w doliczonym czasie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę w polu karnym zgrał Mateusz Żytko, a do siatki piłkę skierował Dominik Kun.

 

Pierwszy mecz barażowy z Garbarnią zostanie rozegrany 9 czerwca o 17:00 w Krakowie. Rewanż zaplanowano na środę 13 czerwca o 17:00 w Siedlcach.

 

Raków Częstochowa – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

 

1:0 Czerkas 50’

1:1 Kun 90’

 

Żółte kartki: Mondek, Sapała – Polkowski, Wichtowski.

Czerwona kartka: Andrzej Niewulis 90+2 (Raków, za faul taktyczny)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 2390

 

Raków Częstochowa: Lis - Mesjasz (75’ Tomalski), Niewulis, Figiel, Formella, Malinowski (69’ Radwański), Kościelny, Sapała, Łabojko, Mondek, Szczepański (46’ Czerkas).

 

Pogoń Siedlce: Misztal - Ratajczak, Chyła, Zjawiński (54’ Bajdur), Tomasiewicz, Żytko, Rybski (61’ Polkowski), Wichtowski, Szrek (78’ Świerblewski), Kun, Paluchowski.

 

 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce