Rachunki do wyrównania

2017-11-04 09:48:00
Podbeskidzie znów obrało ligowy kurs na dalekie Suwałki, to tam Górale rozpoczynali starcia o punkty w 2017 roku, wtedy na południe kraju wrócili bez zdobyczy. Szansa na rewanż już w sobotę!

W poprzednim sezonie drużyna Wigier w Bielsku-Białej gościła już w trzeciej kolejce Nice 1 Ligi. Podbeskidzie objęło prowadzenie w pierwszej połowie po bramce Tomasza Podgórskiego, w drugich 45 minutach wyrównał Damian Kądzior, dziś zawodnik Górnika Zabrze, powoływany do kadry narodowej przez selekcjonera Adama Nawałkę. Kurs w Fortunie, że dziś w pierwszej połowie padnie tyle samo bramek co w drugiej wynosi 3.1.  Rewanż w Suwałkach zakończył się wygraną Wigier 2:0 po golach Cverny i Adu Kwame. Te dwa mecze to cała historia gier pomiędzy Góralami a zespołem z Suwałk.

Szczególnie start w nowy sezon zawodnicy Wigier mieli nieudany – na pierwsze zwycięstwo czekali aż do ósmej kolejki, kiedy to pokonali 1:0 GKS Katowice, a w zdobyciu zwycięskiej bramki suwalczanom z pomocą Damian Garbacik, obrońca GKS-u, który zdobył kuriozalną samobójczą bramkę. Po tej wygranej najbliższy rywal TSP poszedł za ciosem i wygrał jeszcze dwa kolejne mecze i od tamtej pory przegrał jeszcze tylko jeden raz z Chojniczanką. Dotychczasowe mecze Wigier tej jesieni można zatem podzielić na dwa etapy – pierwsze 7. kolejek, w których zdobyły tylko 2 punkty, oraz kolejne 7 meczów, w których na konto zespołu z Suwałk trafiło...14 punktów. Aktualnie Wigry nie przegrały kolejnych trzech spotkań.

Podbeskidzie to zespół, który zdecydowanie lepiej prezentuje się na własnym obiekcie. Górale wygrali u siebie cztery spotkania. Stracili u siebie tylko pięć goli, dzięki czemu są najlepszą domową defensywą w lidze. Z koeli w delegacji wygrali tylko jeden raz. Podbeskidzie nie wygrało od czterech spotkań na zapleczu ekstraklasy. Trzy z nich zakończyły się remisami, a jeden porażką. Kurs w Fortunie, że dziś w meczu padną dokładnie dwie bramki wynosi 3.25.

Autor: Podbeskidzie, Fot. Wigry Suwałki