PZPN wizytował bazę Chrobrego

2018-01-12
W czwartek w Głogowie gościli przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej. Baza Chrobrego podlega wizytacji celem współorganizacji w marcu Elite Round mistrzostw Europy do lat 17.

Turniej odbędzie się na polskich boiskach w dniach 21-27 marca 2018 roku. Polska zmierzy się na nich z Irlandią, Gruzją i Macedonią. Na finały mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w Anglii, pojedzie ośmiu zwycięzców grup z fazy Elite Round, a także siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem osiągniętym w spotkaniach z pierwszą i trzecią drużyną grupy.

 

W tym czasie, 23 marca, pierwsza reprezentacja Polski we Wrocławiu rozegra towarzyski mecz z Nigerią. 

 

Kandydatem do organizacji są dolnośląskie, będące w pobliżu siebie miasta, w tym Głogów. W związku z tym przedstawiciele PZPN-u, w tym trener kadry Bartłomiej Zalewski, gościli wczoraj na obiektach Chrobrego, sprawdzając klubowe pomieszczenia, stadion, boiska treningowe i część odnowy. Po tym udali się do hotelu Qubus, który mógłby być bazą noclegową którejś bądź któryś reprezentacji narodowych. Na podstawie zebranej przez nich wiedzy oraz dokumentów przekazanych przez klub, w najbliższym czasie zapadnie decyzja, które miasta spełniające liczne kryteria otrzymają organizację turnieju. 

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów

Zobacz również1 liga na Facebooku