Puszcza z patentem na lidera?

2017-11-18 08:47:00
Sobota 18 listopada to dzień ostatniego meczu Chojniczanki u siebie w roku 2017. W spotkaniu tym chojnicki MKS podejmować będzie przy Mickiewicza 12 Puszczę Niepołomice.

By rozpocząć walkę o punkty w 18. kolejce Nice 1 lLgi zawodnicy Puszczy musieli pokonać dzisiaj prawie 600 kilometrów dzielących Niepołomice od Chojnic. W sobotę do pokonania będzie jeszcze trudna przeszkoda, a więc zawodnicy trenowani przez Krzysztofa Brede.

 

Zespół z Małopolski zebrał w 17 meczach 25 punktów, co daje mu 6. miejsce w Nice 1. Lidze. Będący przed nim Chrobry Głogów ma przewagę 2 punktów, a zajmujący 7 miejsce GKS Katowice traci do niepołomiczan jeden. Puszcza jest drużyną, która od przegranej z Drutex-Bytovią 0:1 (16.09) nie zagrała meczu, w którym nie strzeliła choćby jednej bramki. Passa trwa już dwa miesiące – w tym czasie szósta drużyna I ligi zdobyła 14 na 24 punkty możliwe, przy 13 Chojniczanki. Definitywnie świadczy to o zbliżonym poziomie obu zespołów, mimo 6 punktów różnicy, które dzielą MKS i Puszczę na półmetku sezonu.

 

O punkty beniaminkowi łatwo nie będzie z kilku powodów. Po pierwsze, gospodarze  spotkania z pewnością będą chcieli zrewanżować się Puszczy  za porażkę na inaugurację rozgrywek, kiedy to w lipcu na Stadionie Miejskim w Niepołomicach beniaminek wygrał 2:0. Wówczas do siatki Chojniczanki piłkę skierowali Marcin Stefanik i Dawid Ryndak. Była to pierwsza z zaledwie czterech porażek aktualnego lidera rozgrywek. Dodatkowo jedyne jak dotąd spotkanie w Chojnicach zakończyło się identycznym wynikiem, a więc 2:0 dla Puszczy. Kurs w Fortunie, że dziś dojdzie do powtórki wyniku wynosi 22.

 

Po drugie piłkarze z Chojnic swoje miejsce w tabeli w dużej mierze zawdzięczają małej liczbie traconych bramek. Po dublecie Adriana Paluchowskiego w 14. kolejce, kiedy to Chojniczanka przegrała z Pogonią Siedlce u siebie 0:2, w trzech kolejnych meczach piłkarze z Chojnic nie stracili bramki, zdobywając w tym czasie 5 punktów. Kurs w Fortunie, że piłkarze Puszczy nie znajdą sposobu na Radosława Janukiewicza i nie strzelą bramki wynosi 2.43.

 

Po trzecie Chojniczanka przed własną publicznością nie przegrywa. W roli gospodarza nasi jutrzejsi rywale przegrali raz, we wspomnianym meczu z Pogonią Siedlce. Pozostałe mecze Chojniczanka albo wygrywała (4 razy) albo remisowała (3 razy).

 

Historia bezpośrednich pojedynków Chojniczanki z Puszczą nie jest zbyt bogata – dotychczas te drużyny spotykały się ze sobą czterokrotnie. Trzy razy zwyciężyła Puszcza,  tylko raz udało się wygrać Chojniczance. 

Autor: Chojniczanka/Puszcza, Fot. Puszcza