Puszcza powstrzyma Górali?

2017-09-30 10:22:00
To będzie pierwszy oficjalny pojedynek pomiędzy Podbeskidziem a drużyną z Niepołomic, zespoły te spotkały się co prawda raz, ale tylko w meczu towarzyskim i to ponad dwa lata temu.

Beniaminek w pierwszoligowym gronie spisuje się do tej pory przyzwoicie i znajduje się w środku stawki w ligowej tabeli. W dorobku ma 14 punktów, czyli tyle samo co Podbeskidzie i cztery inne zespoły, dzięki czemu znajduje się obecnie na 11. pozycji.

 

W drużynie trenera Tomasza Tułacza próżno szukać nazwisk znanych z ligowych boisk, ale ma on w kadrze dwóch doświadczonych graczy z bogatą przeszłością ekstraklasową – w defensywie „od deski do deski”, czyli pełny wymiar minut rozgrywa Piotr Stawarczyk, 34-letni były stoper Ruchu Chorzów. Gorzej w ataku wiedzie się Dawidowi Nowakowi, znany z gry w GKS-ie Bełchatów, Cracovii, a ostatnio Bruk-Bet Termalice, dotychczas rozegrał tylko cztery mecze i nie powiększył dorobku bramkowego niepołomickiej drużyny.

 

Gracze Puszczy dobrze zaczęli tegoroczne rozgrywki – od zwycięstwa nas aktualnym wiceliderem, Chojniczanką Chojnice 2:0. Później trzy punkty dopisywali po spotkaniach z GKS-em Katowice, Wigrami Suwałki oraz ze Stomilem Olsztyn. Meczem w ostatniej kolejce – właśnie ze Stomilem, przełamali serię trzech kolejnych meczów bez zwycięstwa. Goście z Olsztyna prowadzili w tym spotkaniu od 27 minuty, ale po trzech bramkach w drugiej połowie triumfowała Puszcza.

 

Zdecydowanie lepiej drużynie Puszczy wiedzie się w meczach na własnym boisku – zdobyli tam 10 z 14 punktów. Na wyjazdach zdobyli zaledwie 3 bramki, jest to najsłabszy wynik w tej kategorii (razem z Górnikiem Łęczna i Wigrami Suwałki). Kurs w Fortunie, że ofensywa beniaminka zdobędzie gola w Bielsku-Białej wynosi 1.41.

 

Górale sezon rozpoczęli bardzo słabo. Po remisie na inauguracje rozgrywek z Chrobrym Głogów (1:1), Podbeskidzie przegrało trzy kolejne spotkania w stosunku bramkowym 1:9. Od piątej serii gier Podbeskidzie radzi już sobie zdecydowanie lepiej, czego najlepszym dowodem są trzy kolejne ligowe zwycięstwa z Olimpia Grudziądz, Pogonią Siedlce oraz Miedzią Legnica. We wrześniu na 12 możliwych do zdobycia punktów, zawodnicy Adama Noconia zdołali zdobyć aż 9 i nie stracili ani jednej bramki! Kurs w Fortunie, że w sobotnim meczu Górale wygrają do zera wynosi 3.2.  

Autor: Podbeskidzie/Puszcza, Fot. Podbeskidzie