Puszcza – Podbeskidzie 1:3

2018-04-29 23:28:00
W meczu 28. kolejki Nice 1 Ligi Puszcza Niepołomice przegrała na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:3.

Kluczowe dla końcowego rozrachunku było pierwsze 10 minut meczu. Goście z Bielska w dwóch bliźniaczych akcjach dwukrotnie pokonali Marcina Staniszewskiego. Z bliska piłkę do siatki skierowali Sabala l Tomczyk.

 

Po 30 minutach meczu gry piłkarze Puszczy zdobyli kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym przejął Domański i płaskim strzałem zmniejszył stratę do rywali.

 

Po strzelonej bramce ataki Puszczy wyraźnie się ożywiły. Gracze beniaminka starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. W miarę upływu czasu piłkarze z Niepołomic grali coraz odważniej i atakowali coraz większą grupą zawodników. To sprawiło, że w przypadku straty piłki piłkarze Podbeskidzia wychodzili z przewagą liczebną na obrońców Puszczy.

 

W doliczonym czasie gry, w pierwszej takiej sytuacji Marcin Staniszewski zatrzymał atakujących rywali, za drugim razem w sytuacji dwóch na jednego musiał już skapitulować i Tomczyk skierował piłkę do pustej bramki ustalając wynik meczu na 1:3 dla Podbeskidzia.

 

Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (1:2)

0:1 Sabala 2’

0:2 Tomczyk 8’

1:2 Domański 28’

1:3 Tomczyk 90’

 

Żółta kartka: Modelski (Podbeskidzie).

Czerwona kartka: Uwakwe (Puszcza Niepołomice).

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

Widzów: 781.

 

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Czarny, Fryc, Stępień, Uwakwe, Domański (54’ Szewczyk), Stefanik, Żurek (60’ Nowak), Orłowski, Stawarczyk, Bartków (69’ Mikołajczyk).

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Modelski, Malec, Bougaidis, Oleksy – Chmiel (34’ Moskwik), Hanzel, Guga, Sierpina – Sabala (75’ Wiktorski), Tomczyk.

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Podbeskidzie