Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 1:0

2018-07-30 00:18:00
Data 29 lipca 2018 roku przejdzie do historii klubu z Niepołomic. Oficjalna inauguracja oświetlenia przy Kusocińskiego 2 połączona z jubileuszem 95-lecia klubu zakończyła się zwycięstwem nad Stalą Mielec.

Już przed pierwszym gwizdkiem arbitra na murawie Stadionu Miejskiego w Niepołomicach sporo się działo. Otóż jubileuszowe koszulki otrzymali Tomasz Tułacz i Michał Mikołajczyk. Szkoleniowiec Puszczy został uhonorowany za przekroczenie bariery 100 meczów ligowych na ławce trenerskiej naszej drużyny. Wracający do zdrowia kaptan Puszczy ma za sobą natomiast 150 oficjalnych meczów i jest liderem spośród wszystkich zawodników w kadrze.

 

Nietypowych akcentów było więcej. Piłkarze Puszczy w dzisiejszym spotkaniu zagrali w specjalnych koszulkach, które swoim stylem i efektownymi retro kołnierzykami nawiązywały do strojów z początków piłki w Niepołomicach.

 

Kiedy jednak o 19:23 Paweł Pskit rozpoczął mecz o kurtuazji nie było już mowy. W początkowej fazie meczu to zawodnicy Stali mieli więcej z gry na rozświetlonym K2. Celnych strzałów było jednak niewiele. Jeśli już któryś z zespołów kończył akcję uderzeniem to jednak najczęściej interwencja bramkarzy nie byłą konieczna.

 

Po zmianie stron obraz gry uległ nieco zmianie. Ataki Puszczy były konkretniejsze i z minuty na minutę bramka zdawała się wisieć w powietrzu. Bardzo aktywny był duet Drzazga, Orłowski, który starał się zaskakiwać przyjezdnych szybkimi kontratakami.

 

Pomiędzy 65 a 67 minutą meczu zawodnicy gospodarzy stworzyli sobie trzy dogodne sytuacji w których dwukrotnie bliski powodzenia był Żytek, a raz szczęścia zabrakło Stefanikowi. W 72. minucie meczu miała miejsce kluczowa jak się okazała zmiana w meczu, kiedy to Poźniaka zmienił Konrad Stępień. 6 minut później po wrzucie autu Fryca, Stępień kapitalnie odnalazł się w polu karnym rywala i strzałem w długi róg pokonał Seweryna Kiełpina.

 

W końcówce meczu debiut w barwach Puszczy zaliczył jeszcze Hubert Tomalski, który kilkanaście sekund później mógł się w niesamowity sposób przywitać z licznie zgromadzoną niepołomicką publicznością. Debiutant kropnął potężnie z dystansu i lecący pocisk minimalnie minął okienko bramki Kiełpina. Gdyby piłka wpadła do siatki byłaby z pewnością niecodziennym trafieniem na boiskach Fortuna 1 Ligi.

 

W doliczonym czasie gry Nowak mógł jeszcze uratować remis dla Stali, ale z 16 metrów jego płaski strzał chybił celu. 

 

PUSZCZA NIEPOŁOMICE – STAL MIELEC 1:0 (0:0)

 

1:0 Stępień 78'

 

Żółte kartki: Czarny, Stefanik, Drzazga.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

 

Puszcza: Mleczko – Fryc, Stawarczyk, Czarny, Bartków – Żytek (85' Tomalski), Stefanik, Uwakwe, Drzazga (87' Ryndak), Poźniak (72' Stępień) – Orłowski.

 

Stal: Kiełpin – Spychała, Grodzicki, Dobrotka, Getinger –  Banaszewski (74' Tomasiewicz), Šoljić, Gąsior, Nowak, Wroński (64' Mendi) – Prokić.

 

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. 400mm.pl