Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 0:0

2018-03-31
W meczu 24. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze Puszczy Niepołomice i Stali Mielec podzielili się punktami po bezbramkowym remisie.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, na pewno nie było widać, że do Niepołomic przyjechał wicelider Nice 1 Ligi. Mecz miał kilka podtekstów, gdyż aż pięciu zawodników z obecnej kadry Puszczy, a także trener Tomasz Tułacz i jego asystenci w komplecie pracowali przed laty w klubie z Mielca.

 

Pierwszą okazję bramkową mieli goście, ale Michał Janota uderzał z ostrego kąta i przestrzelił. W odpowiedzi po centrze Macieja Domańskiego z bliska uderzył Konrad Stępień, ale piłka o centymetry minęła bramkę gości. Puszcza atakowała częściej, wykonywała sporo stałych fragmentów gry, ale tak dobrych okazji, jak wspomniana, już nie miała. Goście raz wyszli z ciekawą kontrą, ale Damian Lepiarz powstrzymał Michała Janotę.

 

W drugiej połowie z każdą minutą rosła przewaga gospodarzy. W 47. minucie uderzył z około 16 metrów Stępień, ale Majecki odbił piłkę na róg. Potem gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obaj trenerzy chcieli wygrać, więc zaczęli dokonywać zmian. Na pewno więcej dały one gospodarzom, których grę rozruszali Bartosz Żurek oraz Dawid Ryndak. Obaj mieli najlepsze okazje strzeleckie. Pierwszy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie mogąc uderzyć lepszą lewą nogą, zdecydował się podać Ryndakowi, który przymierzył niemal idealnie, niemal bowiem piłka trafiła w poprzeczkę. Po zagraniu Patryka Fryca Ryndak leżąc skierował piłkę w kierunku bramki, w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją obrońca Stali.

 

Goście w drugiej połowie nie stworzyli bramkowej okazji, generalnie zaprezentowali się w Niepołomicach poniżej oczekiwań, ale punkt zdobyli.

 

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 0:0

 

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Żółte kartki: Uwakwe, Stawarczyk – Kiercz, Arak, Djermanović..

Widzów: 1010

 

Puszcza Niepołomice: Staniszewski - Lepiarz, Stępień, Stawarczyk,  Fryc,  Mikołajczyk, Stefanik, Uwakwe, Domański, (79' Ryndak), Drzazga (68' Żurek), Orłowski (76' Szewczyk).

 

Stal Mielec: Majecki – Kiercz, Dobrotka, Leandro, Gancarczyk (74' Djermanović), Soljic, Nowak  (81' Marciniec), Arak, Janota, Banaszewski (83' Sobczak), Grodzicki.

 

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Stal Mielec

Zobacz również1 liga na Facebooku