Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica 1:1

2018-06-04 14:00:00
W ostatniej kolejce Nice 1 Ligi Puszcza Niepołomice zremisowała 1-1 z Miedzią Legnica.

Przed spotkaniem piłkarze  beniaminka wraz z prezesem klubu Jarosławem Pieprzycą oraz burmistrzem Miasta i Gminy Niepołomice Romanem Ptakiem postanowili pogratulować oddać mistrzowi co mistrzowskie.

 

Piłkarze wykonali więc przed meczem szpaler, przez który weszli na murawę Stadionu Miejskiego w Niepołomicach zawodnicy Miedzi Legnica, a przedstawiciele miasta i klubu wręczyli puchar za awans i kwiaty na ręce, prezes mistrzów, pani Martyny Pajączek.

 

Dodatkowo prezes Jarosław Pieprzyca uhonorował wkład w grę drużyny rozgrywającego ostatnie spotkanie w puszczy Macieja Domańskiego wręczając mu symboliczną złotą piłkę.

 

Po tym miłym akcencie, wszystko wróciło już do normy i obie drużyny rozpoczęły bój o pozytywne zakończenie rozgrywek. W pierwszej połowie w drużynie Puszczy aktywni byli przede wszystkim młodzieżowcy, którzy w ostatnich tygodniach otrzymali od sztabu szkoleniowego więcej szans na grę. Szczególnie aktywny był Jakub Zagórski, który nie tylko dobrze wywiązywał się z zadań defensywnych, ale i był groźny w akcjach ofensywnych. Po jednej z jego akcji, kiedy nie potrafiło go zatrzymać trzech zawodników Miedzi, Krzysztof Drzazga trafił w bramkarza rywali.

 

W 23. minucie meczu niefortunna interwencja Marcina Staniszewskiego spowodowała zmianę w naszej bramce i debiut w Puszczy Niepołomice Miłosza Mleczko. Miłosz od pierwszych minut był bardzo aktywny i pokazał, że potrafi nie tylko dobrze łapać piłkę, ale i dobrze rozgrywać ją nogami.

 

W pierwszej połowie mimo kilku naprawdę ciekawych okazji oraz przewrotek z obu stron bramek nie oglądaliśmy.

 

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i oba zespoły starały się grać ofensywnie. W 68. minucie meczu mieliśmy drugi szpaler. Trener Tomasz Tułacz postanowił zmienić Macieja Domańskiego, którego zastąpił Marcin Orłowski. Dla Domana, rozgrywającego 80 oficjalny mecz w barwach Puszczy było to pożegnanie z niepołomicką publicznością i drużyną w której spędził ostatnie półtora roku. Koledzy docenili wkład Maćka w grę drużyny bijąc mu brawo podczas zejścia z murawy.

 

W końcówce obie drużyny cieszyły się z bramek. Najpierw do siatki trafiła Miedź, a konkretnie Paweł Zieliński, który dobił próbę Gardzielewicza. W samej końcówce meczu Rafał Mikulec uderzył potężnie pod porzeczkę  zdobywając pierwszą bramkę w Nice 1 Lidze dał remis beniaminkowi w ostatnim meczu sezonu.

 

Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

 

0:1 Zieliński 80’

1:1 Mikulec 88’

 

Żółte kartki Stefanik, Zawadzki, Bartulović.

Sędziował Sebastian Jarzębak.

Widzów 1010.

 

Puszcza: Staniszewski (23’ Mleczko) – Zagórski, Czarny, Stawarczyk, Bartków – Ryndak (80’ Mikołajczyk), Stefanik, Domański (68’ Orłowski), Zawadzki, Mikulec – Drzazga.

 

Miedź: Smołuch – Bartczak, Osyra,  Bozić – Augustyniak, Garguła, Piasecki (75’ Łobodziński), Bartulović, Mystkowski (62’ Gardzielewicz), Zieliński, – Piątkowski (87’ Idzik).

 

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Puszcza Niepołomice