Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 1:2

2018-05-10 11:03:00
W meczu 30. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze Puszczy Niepołomice przegrali z GKS-em Tychy 1:2.

W 10. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Puszczy, jednak strzał Zapolnika został zablokowany przez defensorów. W 20. minucie znowu bliżej bramki byli goście. Dośrodkował Grzeszczyk, a do piłki nie doszedł Biernat. W 32. minucie kapitalną okazję dla Puszczy zmarnował Stefanik, który z bliska uderzył głową nad bramką

Goście wyszli na prowadzenie w 45. minucie spotkania kiedy to Łukasz Grzeszczyk tuż przed zejściem do szatni skutecznie wykonał rzut karny.

W drugiej połowie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie bo trafieniu głową Marcina Biernata. Dla byłego piłkarza Puszczy było to drugie trafienie w meczu przeciwko Puszczy w tym sezonie. Biernat zdobył również bramkę w meczu Pucharu Polski.

W 80. minucie Biernat powinien strzelić trzeciego gola dla tyszan, ale chybił w stuprocentowej okazji. W końcówce meczu połowę strat obronił Marcin Stefanik, ale piłkarzom beniaminka zabrakło czasu by wydrzeć punkty rywalom.

Warto wspomnieć, że w 72. minucie meczu na murawie pojawił się w barwach Puszczy Niepołomice Jakub Zagórski, dla którego były to pierwsze minuty w meczu o punkty od 410 dni. Ostatni raz Kuba zagrał  25 marca ubiegłego roku kiedy to nabawił się kontuzji kolana.

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 1:2 (0:1)

0:1 Grzeszczyk 45’ (k.)

0:2 Biernat 55’

1:2 Stefanik 87’

Żółte kartki: Stefanik, Mikulec, Zagórski – Tanżyna, Biernat, Mańka, Zapolnik.

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Widzów: 507.

Puszcza: Staniszewski – Mikołajczyk, Lepiarz, Czarny, Fryc – Ryndak (72’ Zagórski), Stefanik, Kotwica (60’ Mikulec), Domański, Nowak (59’ Zawadzki) – Orłowski.

Tychy: Jałocha – Grzybek, Biernat, Tanżyna, Mańka – Bernhardt (46’ Vojtus), Bogusławski (76’ Matusiak), Daniel, Grzeszczyk, Wróblewski –Zapolnik.